Strona główna POWIATY mielecki Konferencja podsumowywująca projekt pn. „PrzeMoc niejedno ma imię”

Konferencja podsumowywująca projekt pn. „PrzeMoc niejedno ma imię”

W piątek (02.12.22) miała miejsce Konferencja podsumowywująca projekt pn. „PrzeMoc niejedno ma imię”, której patronem jest Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski, Miasto Mielec oraz Mieleckie Stowarzyszenie Pomocy i Wsparcia „Rozwiązanie.”

Konferencja przygotowana została w ramach projektu „PrzeMoc niejedno ma imię” realizowanego przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu, w ramach środków pozyskanych z Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej z Programu Osłonowego „Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. ”

Konferencja miała miejsce w restauracji Imperium w Mielcu i obejmowała kilka etapów.

Na początku, Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski wraz z Naczelnikiem Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu Agatą Ćwięką,  rozpoczęli konferencję krótkim przemówieniem.

Następnie miało miejsce przedstawienie wyników diagnozy zjawiska przemocy w rodzinie na terenie Gminy Miejskiej Mielec przez Arkadiusza Łysonia, przedstawiciela firmy MERITUS.

Zespół muzyczny „Contica Romanza” umilił czas uczestnikom konferencji akcentem muzycznym.

Po wystąpieniu zespołu, Anna Tomczyk, Prezes Mieleckiego Stowarzyszenia Pomocy i Wsparcia „Rozwiązanie” przybliżyła tematykę Mniejszości Narodowych i Etnicznych w Naszym Mieście.

Na koniec, Grzegorz Wrona, doktor nauk prawnych, adwokat i certyfikowany specjalista z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie oraz superwizjor z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie omówił nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie.

mielec.pl