Strona główna POWIATY Koncert zespołu BlackJob

Koncert zespołu BlackJob

W piątek 7 lutego 2020 r. o godz. 20:00 w Lapidarium pod Ratuszem wystąpił zespół BlackJob. Krakowska formacja składająca się z pięciu muzyków, zaprezentowała sandomierskiej publiczności nowoczesne wydanie blues-rock’a w języku polskim.

Zespół zagrał z wielkim entuzjazmem integrując się z słuchaczami od pierwszych dźwięków koncertu. Wśród czterech instrumentalistów: Tomasz Knopik (gitara), Mateusz Skiba (klawisze), Tomasz Adamczyk (perkusja), Rafał Abramek (bas), pierwiastkiem kobiecym jest wokalistka Liwia Limberger. Twórczość formacji porwała zgromadzonych słuchaczy, wśród których nie mogło zabraknąć pasjonatów prawdziwego bluesa. Zespół zaprezentował wyłącznie autorskie utwory, ze sceny zabrzmiały m.in. „Daleko Stąd”, „Intruz” czy tytułowa kompozycja z pełnometrażowego krążka pt. „Dom z Zapałek”.

Koncert z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. Na uznanie zasługuje nie tylko rewelacyjne brzmienie i kompozycja, ale również niezwykły, energetyczny głos wokalistki. Zespół opowiedział historię emocjami o różnorodnym natężeniu dynamicznym, tworząc mieszankę bluesa z mocnym rockowym, a chwilami metalowym brzmieniem. Interesującym zjawiskiem była harmonijka w kobiecych rękach. Całość została przełamana spokojnymi balladami o rockowym charakterze.

Efekty świetlne w połączeniu z kameralną atmosferą miejsca stworzyły wyjątkowy nastrój, który pozytywnie wpłynął na zebranych słuchaczy.

Na zakończenie koncertu muzycy zostali nagrodzeni gromkimi brawami przez domagającą się bisu publiczność, na który formacja przystała z wielką ochotą.

Dziękujemy Państwu za obecność, gospodarzom Lapidarium pod Ratuszem za współpracę, a już dzisiaj zapraszamy na kolejne wydarzenia zorganizowane przez Sandomierskie Centrum Kultury. Szczegóły znajdą Państwo na plakatach, oficjalnej stronie SCK: www.esceka.pl oraz na facebook’u:  www.fb.com/sandomierskiecentrumkultury/.]

www.sandomierz.pl