Strona główna POWIATY Koncert zespołów Monster Monkey, Piramide oraz Inverted Mind

Koncert zespołów Monster Monkey, Piramide oraz Inverted Mind

W minioną sobotę 23 listopada po godz. 19.00 w Lapidarium pod Ratuszem, rozpoczął się koncert trzech reprezentantów mocnych, metalowych brzmień. Zagrał sandomierski Monster Monkey, tarnobrzeski PIRAMIDE oraz krakowski INVERTED MIND.

Jako pierwsi na scenie pojawili się członkowie zespołu Monster Monkey. Grupa powstała w 2013 roku w Sandomierzu z inicjatywy gitarzysty oraz wokalisty zespołu Wiktora Werfela. Na basie zgrał Jan „Azazel Johnny” Skubida, na perkusji Grzegorz „Melonajzer” Wilkowski i na gitarze Łukasz „Mały-Boss” Małecki. Licznie przybyła publiczność z entuzjazmem powitała członków zespołu na scenie. W czasie koncertu muzycy wykonali utwory przywołujące wspomnienia i wywołujące spore emocje. Po ostatniej prezentacji słuchacze głośno domagali się bisu. Występ zakończył się po godzinie 20.00. Minęło kilka minut poświęconych na przepięcie i swój koncert rozpoczął PIRAMIDE tarnobrzeski zespół metalowy założony w 2013 roku. Żywiołowa sekcja rytmiczna, ostre gitary i charyzmatyczny wokal to cechy charakterystyczne tego kwintetu. I taki właśnie był ich występ. Wykonali utwory z album zatytułowanego „Unwanted”, a Sandomierska publiczność żywiołowo reagowała na ich popisy.

 

Następnie na scenę wkroczyli muzycy INVERTED MIND. Zespół został założony w Krakowie w 2011 roku przez Jana Słomskiego i obecnie funkcjonuje, jako trio w składzie: Jan Słomski – gitary, wokale, Michał Tomaszek – bas, Dariusz Darasz – perkusja. INVERTED MIND reprezentuje swój własny styl, co udowodnił podczas występu. Mocne, ciężkie brzmienie zespołu, powolne powtórzenia i siła głosu zadziałały na publiczność hipnotyzująco. Koncert był o tyle intrygujący, że w niektórych momentach dało się wyczuć niepokój. Siła jaką zaprezentowali na scenie muzycy w trzyosobowym składzie ogarnęła przestrzeń. Muzycy zapewnili słuchaczom niepowtarzalną atmosferę, która pozostawiła po sobie wrażenie pustki po zakończeniu koncertu. Energia i moc, jaka przeniknęła Lapidarium na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy za wieczór pełen emocji, przepełniony wyjątkowym klimatem i siłą brzmienia. Serdecznie zapraszamy na pozostałe koncerty zorganizowane w okresie jesienno-zimowym. Szczegóły na plakatach, a także na stronie internetowej Sandomierskiego Centrum Kultury oraz oficjalnym profilu na facebook’u: www.fb.com/sandomierskiecentrumkultury/.

www.sandomierz.pl