Strona główna POWIATY Koncert Michała Kowalonka

Koncert Michała Kowalonka

  W miniony piątek 28 lutego br. w Lapidarium pod Ratuszem, gościliśmy Michała Kowalonka w ramach solowej trasy artysty. Lider poznańskiej grupy Snowman oraz dziecięcej formacji Lumikulu a w latach 2012-2018 wokalista zespołu Myslovitz, wykonał koncert w akustycznej aranżacji.

  Zgromadzona w Lapidarium publiczność miała okazję nie tylko wysłuchania, ale również wspólnego wykonania z wokalistą takich utworów jak „Niezmiennie” oraz „Spadam z nieba” zespołu Snowman czy „Długość dźwięku samotności” zespołu Myslovitz. Ze sceny zabrzmiały również utwory „List do syna” czy „Czemu mi serce tak bije” z autorskiego albumu artysty zatytułowanego „O miłości w czasach powstania”.

Charakterystyczna barwa głosu oraz subtelny sposób gry na gitarze doskonale wypełniającej muzyczną przestrzeń, stworzyły kameralny, intymny klimat spotkania. Dzięki akustycznej aranżacji, fani muzyki Michała Kowalonka mogli usłyszeć utwory, które znają z płyt w nieco odświeżonych wersjach.

Muzyk okazał się również świetnym mówcą, przytaczając anegdoty i historie ze swojego życia, rozbawił publiczność i wprowadził wyjątkowo swobodny nastrój.

Kameralność miejsca, otwartość i charyzma artysty oraz dobrze znane publiczności utwory, wprawiły zgromadzonych słuchaczy w znakomity, pozytywny nastrój.

Wyrazem uznania dla artysty były owacje na stojąco na zakończenie koncertu. Zainteresowani mieli możliwość zdobycia płyty wraz z autografem, co też chętnie czynili.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne propozycje kulturalne w Sandomierzu. Szczegóły znajdą Państwo na plakatach, oficjalnej stronie SCK: www.esceka.pl oraz na fb: www.fb.com/sandomierskiecentrumkultury/.

www.sandomierz.pl