Strona główna POWIATY Koncert MAREK KĄDZIELA JAZZ ENSEMBLE

Koncert MAREK KĄDZIELA JAZZ ENSEMBLE

13 maja o godz. 20:00 w Lapidarium pod Ratuszem (Sandomierz, ul. Rynek 1) odbędzie się koncert formacji Marek Kądziela Jazz Ensemble.

Bilety w cenie 25 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu) będą dostępne od 13 kwietnia w Centrum Informacji Turystycznej (ul. Rynek 20, tel. 15 644 61 05) lub w Lapidarium pod Ratuszem bezpośrednio przed wydarzeniem.

***

Projekt Marek Kądziela Jazz Ensemble przynosi muzykę znajdującą się na styku bardzo różnych stylistyk. Z jednej strony zespół prezentuje eleganckie, niezwykle uporządkowane oblicze jazzu.
Z drugiej zaskakuje dynamicznymi akcentami, uderza free jazzowym rozedrganiem lub płynie w kierunku ambientowej eteryczności. Różnorodność gatunkowa nie burzy jednak spójności materiału, którą gwarantuje postać lidera. Rola gitary jest tu niezwykle rozbudowana – pełni rolę fundamentu oraz łącznika pomiędzy wszystkimi elementami, dając jednocześnie dużą swobodę w kreowaniu przestrzeni dźwiękowej innym muzykom. Brzmieniowe bogactwo i frapująca złożoność kompozycji Kądzieli potwierdzają, że jest to jeden z najbardziej wszechstronnych gitarzystów na naszej scenie, który w każdym projekcie stawia na świeżość i nieoczywiste rozwiązania a w jego projekcie występują czołowi polscy jazzmani: Cyprian Baszyński (trąbka), Paweł Puszczało (kontrabas) i Adam Zagórski (perkusja).

sandomierz.eu