Strona główna POWIATY Koncert Lwowskiego Trio fortepianowego

Koncert Lwowskiego Trio fortepianowego

Sandomierskie Centrum Kultury oraz Muzeum Okręgowe w Sandomierzu serdecznie zapraszają miłośników muzyki klasycznej na koncert w karnawałowym wydaniu.

W sobotę 25 stycznia 2020 r. w Sali Rycerskiej Muzeum Okręgowego w Sandomierzu o godz. 19.00 (Zamkowa 12) wystąpi Lwowskie Trio Fortepianowe.

Program koncertu:

Ludwig van Beethoven – Trio Fortepianowe D-dur, op. 70, nr 1

Robert Schumann – Fantasiestucke op. 88 na skrzypce, wiolonczele i fortepian

Michaił Glinka – Trio Fortepianowe “Patetyczne” d-moll

BILETY: 20 zł (ulgowy)/ 25 zł (normalny)*

*Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej w Sandomierzu (Rynek 20), tel. 15 644 61 05, e-mail: informacja@sandomierz.travel oraz za pomocą serwisu www.kupbilecik.pl lub (w miarę dostępności) bezpośrednio przed koncertem.

Ulgi przysługują posiadaczom karty mieszkańca, karty dużej rodziny, karty seniora oraz dzieciom, młodzieży szkolnej, studentom, emerytom i rencistom.

Ulgi nie łączą się.

***

LWOWSKIE TRIO FORTEPIANOWE działa od 1999 roku. Inicjatorem jego powstania i organizatorem jego działalności jest Natalia Rewakowicz, pochodząca ze Lwowa pianistka od początku lat 90-tych mieszkająca w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego. Na repertuar zespołu składają się także utwory Ludwiga van Beethovena, Fryderyka Chopina, Franza Schuberta, Feliksa Mendelssohna, Antonina Dworzaka, Michaiła Glinki czy ukraińskiego kompozytora Myrosława Skoryka.

www.sandomierz.pl