Strona główna POWIATY Koncert Lwowskiego Trio Fortepianowego

Koncert Lwowskiego Trio Fortepianowego

Sobotni wieczór 25 stycznia 2020 roku należał do muzyki klasycznej. Na deskach sceny w Zamku Królewskim wystąpiło znakomite Lwowskie Trio Fortepianowe.

Lwowskie Trio Fortepianowe tworzą wybitne instrumentalistki: Kateryna Poteriajewa – skrzypce, Olga Szutko – wiolonczela, Natalia Rewakowicz – fortepian.

Grupa powstała w 1999 roku z inicjatywy Natalii Rewakowicz, pochodzącej ze Lwowa pianistki, która od początku lat 90-tych mieszka w Warszawie. Trio Fortepianowe ma na swoim koncie szereg koncertów w Polsce i na Ukrainie. Oprócz światowej klasyki z upodobaniem prezentuje muzykę ukraińską, w tym zwłaszcza twórczość lwowskiego kompozytora Wasyla Barwińskiego.

W Sandomierzu lwowskie artystki dały wspaniały pokaz swoich umiejętności. Publiczność zgromadzona w Sali Rycerskiej Muzeum Okręgowego miała okazję usłyszeć znakomite wykonanie utworów Ludwiga van Beethovena – Trio Fortepianowe D-dur, op. 70, nr 1, Roberta Schumanna – Fantasiestucke op. 88 skrzypce, wiolonczele i fortepian oraz Michaiła Glinki – Trio Fortepianowe “Patetyczne” d-moll.

Koncert został odebrany z wielkim entuzjazmem. Na zakończenie rozległy się owacje na stojąco i po nich bis.

Dziękujemy wszystkim za przybycie i zapraszamy na kolejne propozycje kulturalne w Sandomierzu. Szczegóły znajdą Państwo na plakatach, oficjalnej stronie SCK: www.esceka.pl oraz na fb: www.fb.com/sandomierskiecentrumkultury/.

www.sandomierz.pl