Strona główna POWIATY Komunikat Starosty Staszowskiego

Komunikat Starosty Staszowskiego

Szanowni Państwo,

Drodzy Mieszkańcy Powiatu Staszowskiego

Obecna sytuacja epidemiologiczna to trudny czas dla nas wszystkich. To także sprawdzian i wyzwanie dla administracji publicznej. Kierując działalnością administracyjną Powiatu Staszowskiego jestem zobowiązany do podjęcia decyzji, które pozwolą zabezpieczyć zarówno klientów urzędu, jak również wszystkich pracowników Starostwa Powiatowego w Staszowie.

Skupiska ludzi to środowiska sprzyjające rozprzestrzenianiu się korona wirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Zarówno Ministerstwo Zdrowia, jak i służby sanitarno – epidemiologiczne zalecają ograniczenie przebywania w miejscach publicznych, w tym załatwiania spraw urzędowych.

W ramach działań zapobiegających zakażeniom wirusem SARS-CoV-2 i rozprzestrzenianiu się choroby zakaźnej u ludzi podjąłem decyzję o czasowej zmianie organizacji pracy Starostwa Powiatowego w Staszowie.

Zwracam się do Państwa z prośbą, aby począwszy od dzisiaj kontakt ze Starostwem odbywał się przede wszystkim z pominięciem komunikacji bezpośredniej. Proponuję kontakt:

– telefoniczny,

– e-mailowy ,

-e-PUAP (adres skrzynki epuap /4u4p46dlwz/skrytka

-gov.pl (wymagany profil zaufany)

-pocztą tradycyjną na adres: Starostwo Powiatowe w Staszowie, ul. Józefa Piłsudskiego 7, 28-200 Staszów.

Jeżeli osobista wizyta w Starostwie okaże się niezbędna, proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny w celu jej umówienia. Niezbędne dane kontaktowe znajdują się na głównej stronie internetowej Starostwa: www.staszowski.eu

Licząc na Państwa zrozumienie bardzo proszę o odłożenie wizyt osobistych w Starostwie Powiatowym w Staszowie do czasu uspokojenia sytuacji epidemiologicznej. Reasumując, jedynie w sprawach niecierpiących zwłoki wymagających osobistej wizyty w Starostwie jej załatwienie będzie  możliwe wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu i miejsca wizyty.

Dla wspólnego dobra, wobec zagrożenia epidemiologicznego – apeluję o zrozumienie konieczności wprowadzenia powyższych ograniczeń.

 

Starosta Staszowski

Józef Żółciak

Kontakty

www.staszowski.eu