Strona główna POWIATY mielecki Komunikat Prezydenta Miasta Mielca dotyczący przedsiębiorców

Komunikat Prezydenta Miasta Mielca dotyczący przedsiębiorców

Szanowni Państwo,

To wyjątkowy i bardzo trudny czas dla wszystkich mieszkańców Mielca. Osamotnione osoby starsze, mieszkańcy obawiający się utraty stanowisk oraz przedsiębiorcy, dla których każdy dzień wolny od pracy to realne straty dla jego firmy – to wielce uproszczony zarys obecnej sytuacji, z którą się borykamy.

Mimo napiętej sytuacji budżetowej miasta, wraz z Prezesem MZBM Krzysztofem Kosibą podjęliśmy decyzję o możliwości odroczenia spłaty czynszu przez przedsiębiorców, którzy prowadzą działalność w lokalach należących do miasta.

Na wniosek najemcy lokalu, MZBM dokona odroczenia płatności 50% wysokości czynszu na okres do trzech miesięcy. Oznacza to, że terminowo należy zapłacić wyłącznie połowę czynszu, na spłatę pozostałej części przedsiębiorca będzie miał trzy miesiące. Jeśli jednak pojawią problemy ze spłatą, istnieje możliwość rozłożenia jej na raty. Co ważne, odroczenie dotyczy wyłącznie czynszu bez składników niezależnych od MZBM, takich jak opłata za wywóz nieczystości, ogrzewanie czy prąd. Każda decyzja o odroczeniu płatności czynszu będzie podejmowana indywidualnie na wniosek najemcy.

Przypominam także, że mieleccy przedsiębiorcy mogą ubiegać się o odroczenie terminu płatności podatku lub rozłożenie go na raty, podobnie sytuacja prezentuje się w sytuacji wystąpienia zaległości. Umożliwiamy przedsiębiorcom odroczenie, rozłożenie na raty bądź umorzenie zaległości podatkowej.

Szerzący się na całym świecie wirus SARS-CoV-2 bardzo poważnie wstrząsnął globalną gospodarką. Przed nami jeszcze wiele wyzwań oraz trudnych decyzji. Działania przez nas podejmowane skoncentrowane są głównie, co zresztą jest zrozumiałe, na ochronie zdrowia i życia. Jednak wsparcie przedsiębiorców jest kluczowe, zwłaszcza u progu poważnego zagrożenia ekonomicznego.

Z poważaniem,

Jacek Wiśniewski

Prezydent Miasta Mielca

www.mielec.pl