Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Komputery od Fenixa dla „Górnika”

Komputery od Fenixa dla „Górnika”

Fenix Metals, firma działająca na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, przekazała darowiznę dla Zespołu Szkół im. ks. S. Staszica w Tarnobrzegu. Dzięki wsparciu w popularnym „Górniku” powstanie nowoczesna pracowania komputerowa.

– Dziękuję firmie Fenix Metals za tak fantastyczny gest, za to, że mając na uwadze przecież przede wszystkim swoje wskaźniki ekonomiczne, dostrzega potrzeby innych, za to, że inwestuje w młodych, inwestuje w rozwój szkolnictwa zawodowego kształcącego być może przyszłe kadry, przyszłych inżynierów. To fantastyczny przykład, gdy firma prowadząca działalność na danym terenie, solidaryzuje się z tym terenem, jego społecznością, uczestniczy w jego rozwoju – mówi Dariusz Bożek, prezydent Tarnobrzega.

Impulsem dla Fenix Metals do wsparcia Zespołu Szkół im. ks. S. Staszica w Tarnobrzegu było zwrócenie uwagi na potrzeby szkół w związku z nieustannym rozwojem technologii informatycznych oraz rosnącymi wymaganiami, przed którymi staje oświata, zwłaszcza teraz, w sytuacji pandemii i nauczania zdalnego. Darowiznę w wysokości 30 tysięcy złotych Fenix Metals przekazała popularnemu „Górnikowi” na wyposażenie pracowni komputerowej. Dzięki wsparciu zakupiono 10 monitorów LCD 21,5 cala PHILIPS, 10 komputerów NATEC oraz 10 klawiatur, które znacznie poprawią możliwości realizacji zadań statutowych szkoły w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych, w tym realizacji edukacji zdalnej przez nauczycieli i uczniów. Jak podkreślają przedstawiciele szkoły, nowy sprzęt wykorzystany zostanie do utworzenia nowej, stacjonarnej i nowoczesnej pracowni komputerowej, która znacznie poprawi dostępność do infrastruktury informatycznej w szkole, stworzy lepsze warunki nauki. Dyrekcja szkoły w imieniu nauczycieli i uczniów składa firmie Fenix Metals serdeczne podziękowania za sfinansowanie wyposażenia do nowej pracowni komputerowej.

www.tarnobrzeg.pl