Strona główna POWIATY Kolejny transport z pomocą dla Ukrainy

Kolejny transport z pomocą dla Ukrainy

W czwartek 24 marca Powiat Stalowowolski po raz kolejny zorganizował transport z pomocą humanitarną do pogrążonej w wojnie Ukrainy. Tym razem pomoc trafiła w okolice Kijowa.

Powiat Stalowowolski od początku wojny, która trwa już ponad 30 dni, angażuje się w pomoc dla Ukrainy i jej mieszkańców. Do tej pory udało się zorganizować kilka transportów z pomocą humanitarną, które początkowo trafiały do szpitala w Radziechowie. – Dzięki wsparciu wielu darczyńców, firm i instytucji z powiatu stalowowolskiego, samorządowców, organizacji pozarządowych, osób prywatnych udaje nam się cyklicznie dostarczać do Ukrainy transporty z najpotrzebniejszymi artykułami. W tym miejscu składamy gorące podziękowania tym wszystkim, którzy w tę pomoc się angażują – mówi wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys.

Ostatni transport ze środkami medycznymi, artykułami chemicznymi, żywnością długoterminową, a także kocami i śpiworami został przekazany w miniony czwartek. Tym razem pomoc trafiła w okolice oblężonego Kijowa.

stalowowolski.pl