Strona główna POWIATY mielecki Kolejny raz Mielec wyróżniony w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST

Kolejny raz Mielec wyróżniony w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju JST

Zajmując dziewiąte miejsce w kategorii gmin miejskich, miasto Mielec ponownie znalazło się w czołówce Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

Dziś (26.04.2022) w Sejmie wyróżnienie dla naszego miasta w Rankingu 2021 w imieniu Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego odebrała Zastępca Prezydenta Adriana Miłoś.  

Partnerem Rankingu najlepszych gmin w Polsce od wielu lat jest Fundacja Polskiego Godła Promocyjnego. Ranking opracowywany przez zespół prof. Eugeniusza Sobczaka powstaje w oparciu o analizę 16 wskaźników Głównego Urzędu Statystycznego obejmujących trzy obszary rozwoju: gospodarczy, społeczny i ochrony środowiska.

W kategorii gminy wiejskie kolejny rok z rzędu pierwsze miejsce zajęła gmina Kleszczów. Polkowice ponownie zwyciężyły wśród gmin miejsko-wiejskich, a Świnoujście w miastach na prawach powiatu.

W kategorii gminy miejskie w 2021 roku na pozycję lidera awansowała z drugiego miejsca gmina KarpaczMiasto Mielec w tej kategorii podobnie jak w roku 2018 zajęło 9 miejsce. Przypomnijmy także, że w styczniu 2020 roku w Warszawie Prezydent Jacek Wiśniewski odbierał wyróżnienie dla Mielca za 10 miejsce.

Ranking uwzględnia wszystkie polskie miasta i gminy. Materiałem źródłowym są niezależne dane Głównego Urzędu Statystycznego, dzięki czemu wyniki rankingu odzwierciedlają, w sposób wiarygodny i przekrojowy, rozwój polskich jednostek samorządu lokalnego i wskazują liderów w podziale na gminy wiejskie, miejsko-wiejskie, miejskie oraz miasta na prawach powiatu.

-Cieszy mnie fakt, że już po raz trzynasty możemy wspierać tę jakże ważną inicjatywę. Jestem pełen uznania dla konsekwentnej realizacji przez zespół prof. Eugeniusza Sobczaka działań mających na celu promocję samorządów, które najlepiej realizują swoje zadania i są liderami w zakresie rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce – powiedział podczas uroczystości wręczenia wyróżnień Krzysztof Przybył, prezes Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego.

mielec.pl