Strona główna POWIATY Kolejny inwestor rozpoczyna budowę w strefie „A”

Kolejny inwestor rozpoczyna budowę w strefie „A”

Spółka SIEJESIE rozpoczęła prace ziemne na terenie strefy „A” w Grzybowie. Wkrótce ruszy budowa zakładu. Spółka podpisała umowę z wykonawcą obiektu.

Po zimowej przerwie, na teren strefy „A”, wracają ekipy budowlane. Spółka CASS, kontynuuje budowę zakładu, a po sąsiedzku rozpoczęły się prace ziemne przygotowujące teren do kolejnego przedsięwzięcia. Realizatorem zadania jest spółka SIEJESIE, która umowę na zakup działki w Grzybowie podpisała w grudniu ub. roku, a kilka dni temu podpisała umowę z wykonawcą zakładu. Na działce wykonano już pierwsze prace geodezyjne i przystąpiono do wyrównania terenu, aby przygotować go pod budowę zakładu. Ten ma powstać do końca tego roku, a wybuduje go konsorcjum firm: DTKS Budownictwo Sp. z o.o. i Instal-Tech S.C. Robert Wydrzyński.

SIEJESIE zajmuje się między innymi uprawą ziół i produkcją świeżych przypraw. SIEJESIE na terenie strefy „A”, wybuduje Centrum Badawczo-Rozwojowe – innowacyjny projekt badawczy, na który pozyskała ponad 7 milionów złotych dofinansowania z Ministerstwa Rozwoju. Centrum Badawczo-Rozwojowe będzie zajmowało się hodowlą roślin z wykorzystaniem innowacyjnej technologii WHSH (Wertykalnego Hydroponicznego Systemu Hodowli).

Będzie to pierwszy ośrodek badawczy w Polsce, który będzie realizował projekt w oparciu o innowacyjną technologię wielopoziomowej uprawy roślin przy wykorzystaniu modułów LED chłodzonych cieczą (opracowanych i wyprodukowanych przez spółkę SIEJESIE). Prace prowadzone przez Centrum Badawczo Rozwojowe SIEJESIE będzie ściśle współpracowało między innymi z ośrodkami naukowymi: Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie i Uniwersytetem Rolniczym w Krakowie. Na terenie strefy „A” spółka chce zainwestować w sumie 16 milionów złotych.

www.staszow.pl