Strona główna POWIATY mielecki Kolejne rekordy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Kolejne rekordy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mielczan, podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy udało się uzbierać 166 tysięcy złotych. To kolejny rekord, jaki udało się osiągnąć, ale nie to jest najważniejsze. Jak mówią wolontariusze z naszego regionu, liczy się hojność, ofiarność i niesiona pomoc.

Tegoroczny 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Mielcu rozpoczął się już 11 stycznia w Galerii Navigator. To tam od południa do wieczora trwało koncertowanie oraz akcje towarzyszące temu jednemu z największych wydarzeń w kraju. Na scenie zaprezentowały się mieleckie grupy przedszkolne, Grupa wokalna „Kameleon” wraz z laureatami konkursów piosenki, Szkoła Tańca Boso, Big Mielec Band, Przemysław Prymek Frąckowiak i Łukasz Mrugała. Publiczność mogła wysłuchać także piosenek z musicalu „Siostrzyczki” oraz recitalu Jaśka Szynala, finalisty programu Mama Talent 2019.

W niedzielę 12 stycznia, do wspólnej zabawy dołączyło się Samorządowe Centrum Kultury, w którym wystąpili zespół ALL4U, Kabaret Senior Show, Mielecka Orkiestra Dęta, Zespół Le Moor, a także chór Akord. Natomiast w parafialnej Kanie swój koncert mieli uczniowie ze Szkoły Muzycznej „Yamaha”. W Bibliotece SCK, z myślą o bibliofilach przygotowano Orkiestrową Giełdę Książki. Ważnym punktem niedzielnego finału był także 3. Bieg Policz się z cukrzycą, w którym wystartowało ponad 200 biegaczy z południowej Polski. Podczas biegu udało się uzbierać 7734,45 zł, co jest rekordową kwotą w historii biegu. Podczas dwóch dni finału WOŚP odbywały się licytacje gadżetów. Aukcje prowadzili Tomasz Łępa wraz z Kevinem Aistonem. Udział w finale wzięli także Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz jego zastępcy Paweł Pazdan i Adriana Miłoś.

Tradycyjnie we wszystkich miastach biorących udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, o godzinie 20.00 rozbłysło światełko do nieba. W Mielcu, na placu Armii Krajowej pojawiło się wielu mieszkańców, którzy zwieńczyli 28. Finał WOŚP wypuszczając do nieba symboliczne balony w kształcie serca.

Na słowa uznania zasługuje Anna Marek wraz ze wszystkimi wolontariuszami i osobami zaangażowanymi w przygotowanie finału. To dzięki nim tegoroczna edycja WOŚP przebiegła sprawnie i zakończyła się kolejnym sukcesem.

Podczas tegorocznego finału WOŚP udało się zebrać ponad 115 milionów złotych. W Mielcu natomiast uzbierano 166 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup urządzeń służących do ratowania życia i zdrowia dzieci wymagających specjalistycznych operacji.

www.mielec.pl