Strona główna POWIATY Kolejne pieniądze z RFIL na inwestycje w Szpitalu Powiatowym

Kolejne pieniądze z RFIL na inwestycje w Szpitalu Powiatowym

1,5 mln zł – taką kwotę otrzyma Powiat Stalowowolski z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na budowę i uruchomienie oddziału rehabilitacji poudarowej i pozawałowej w SPZZOZ Powiatowym Szpitalu Specjalistycznym w Stalowej Woli.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych (RFIL) to program, w ramach którego rządowe środki trafiają do gmin, powiatów i miast w całej Polsce na inwestycje bliskie ludziom. Wsparcie jest bezzwrotne i pochodzi z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku, Powiat Stalowowolski otrzymał właśnie z RFIL aż 5 mln zł z przeznaczeniem na przygotowanie 4 piętra w nowym pawilonie szpitalnym. Znajduje się tam duża i niewykorzystana przestrzeń, która zostanie zagospodarowana pod przeniesienie oddziałów Kardiologicznego I oraz Ortopedii. Po przeprowadzce będą mogły funkcjonować w nowocześniejszych i bardziej przyjaznych dla pacjentów warunkach. Wszystko wskazuje na to, że będą one gotowe pod koniec obecnego, bądź na początku przyszłego roku. Natomiast w ich dotychczasowych lokalizacjach, zaplanowano zorganizować oddział rehabilitacji pozawałowej i poudarowej.

I właśnie na ten cel, z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafi w tym roku 1,5 mln zł, o czym poinformował wiceminister infrastruktury i stalowowolski poseł Rafał Weber, podczas zorganizowanej w dniu 31 marca konferencji prasowej.

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za to wsparcie, ponieważ jest to niezwykle ważna inwestycja nie tylko dla Stalowej Woli i Powiatu Stalowowolskiego, ale nawet całego regionu. Dzięki temu, nasz szpital zyska kompleksową obsługę pacjentów pozawałowych i poudarowych. Ci mieszkańcy, którzy mają wśród bliskich takich chorych, wiedzą, jak trudno zorganizować im rehabilitację. A ona jest często niezbędna, aby pacjent mógł wrócić do normalnego życia. I właśnie z myślą o takich ludziach powstanie ten oddział – mówi Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski.

Jeszcze w tym roku powstanie projekt oddziału rehabilitacji pozawałowej i poudarowej oraz zostanie ogłoszony przetarg mający wyłonić jego wykonawcę.

1,5 mln zł dla Powiatu Stalowowolskiego to nie jedyne środki, jakie trafią do samorządów z terenu naszego powiatu. Gmina Stalowa Wola otrzymała 3,8 mln zł na rozbudowę PSP nr 11, a do gminy Pysznica trafi 900 tys. zł na już realizowaną inwestycję polegającą na rozbudowie stacji uzdatniania wody i połączenie ze stalowowolskim wodociągiem. Dodatkowo, gmina Zaleszany otrzyma 500 tys. zł z przeznaczeniem na termomodernizację budynku przedszkola w Zbydniowie oraz posterunku policji w Zaleszanach, a gmina Bojanów dostanie 800 tys. zł na wykonanie odwiertu badawczego w kierunku występowania wód leczniczych w miejscowości Stany.

 

www.stalowowolski.pl