Strona główna POWIATY Kolejne inwestycje sportowe – umowa podpisana

Kolejne inwestycje sportowe – umowa podpisana

Szykują się kolejne duże inwestycje w bazę sportową na terenie gminy Staszów. We wtorek, 21 stycznia w Warszawie, burmistrz, Leszek Kopeć podpisał z sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu, Anną Krupką, umowę o dofinansowanie ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W Wiązownicy-Kolonii odnowione zostanie boisko, a płyta główna i zaplecze na Stadionie Miejskim w Staszowie zostaną wyremontowane.

W Wiązownicy-Kolonii wyremontowana zostanie płyta boiska o wymiarach 105x57m w zakresie rozbiórki istniejącej nawierzchni boiska, wymiany gruntu i wykonania nowej nawierzchni boiska trawiastego. Natomiast przy ul. Koszarowej odnowiona zostanie płyta główna boiska o wymiarach 106x68m, w zakresie systemu nawadniania, wymiany ogrodzenia oraz zakupu sprzętu do pielęgnacji nawierzchni boiska. Nowe oblicze zyska również zaplecze sportowe, w skład którego wchodzą: szatnie, łazienki, wc i pomieszczenia gospodarcze.

Dofinansowanie wynosi 538 400,00 zł, a całkowita wartość wydatków związanych z realizacją zadania to
1 239 892,00 zł. Dotacja pochodzi z programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej – edycja 2019.

www.staszow.pl