Strona główna POWIATY mielecki Kolędowanie na góralską nutę w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mielcu

Kolędowanie na góralską nutę w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mielcu

Okres świąteczno-noworoczny to czas pełen radości, piękna, magii i czarów. To czas spędzania chwil w gronie najbliższych. Ze świętami związane są różne tradycje, a jedną z nich jest wspólne kolędowanie.

W dniu 17 grudnia w Przedszkolu Miejskim nr 6 w Mielcu odbyło się spotkanie wigilijne połączone z kolędowaniem na góralską nutę. Wśród społeczności przedszkolnej nie zabrakło zaproszonych gości. Byli wśród nich Zastępca Prezydenta Miasta Mielca Adriana Miłoś, Przewodniczący Rady Miejskiej Bogdan Bieniek, Naczelnik Wydziału Edukacji Mirosław Kapinos oraz koordynator ds. przedszkoli Barbara Grzech.

Uroczystość tą uświetniła przybyła z pod samiuśkich Tatr kapela góralska „Zbóje”. To właśnie oni muzycznym akcentem witali przybyłych gości.

Tegoroczne spotkanie otworzyła Anna Mądry- dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 6, która przywitała wszystkich gości oraz całą społeczność przedszkolną i zachęciła do wspólnego kolędowania.

Część artystyczną rozpoczęły dzieci, które zaprezentowały specjalnie na tę okazję, przygotowane kolędy i pastorałki. Gościem specjalnym była również kapela Wadowiacy, która towarzyszyła przedszkolakom w występie. Nie obyło się również bez góralskich życzeń skierowanych do wszystkich uczestników.  Punktem kulminacyjnym uroczystości było wspólne kolędowanie na góralską nutę z kapelą górali. Muzycy swoim występem dostarczyli wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadzili w nastrój świąteczny. Atmosfera była prawdziwie rodzinna, a odświętne stroje wszystkich  dzieci podkreślały rangę tego dnia.

Następnie przedszkolaki, personel przedszkolny oraz zaproszeni goście złożyli sobie świąteczne życzenia, dzieląc się jednocześnie opłatkiem.

Po części artystycznej uczestnicy uroczystości zasiedli przy pięknie wystrojonych stołach i wspólnie kolędując, mieli okazję poczuć magię nadchodzących świąt, spożywając uroczysty wigilijny obiad.

www.mielec.pl