Strona główna POWIATY mielecki Kolarskie zmagania na mieleckim lotnisku

Kolarskie zmagania na mieleckim lotnisku

Wojciech Zieliński z Bolkowa wśród mężczyzn i mielczanka Patrycja Konefał wśród pań zwyciężyli podczas zawodów w kolarstwie szosowym Husqvarna-Gardner-Tarapata 3, które rozegrano na mieleckim lotnisku w niedzielę 27 września.

Była to już trzecia edycja w pełni profesjonalnych zawodów kolarskich zorganizowanych w naszym mieście. Pogoda tym razem niezbyt sprzyjała uczestnikom zawodów, ale entuzjazmu i pozytywnej energii uczestnikom rywalizacji nie brakowało.

Organizatorami tego wydarzenia sportowego, które było kolejnym akcentem obchodów 550-lecia lokacji miasta Mielca był Urząd Miejski w Mielcu, Studio Wizualne Damian Gąsiewski, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu, Lotnisko Mielec oraz Stowarzyszenie Kolarskie Stal Mielec.

Start i meta zlokalizowana była na ul. COP-u na wysokości trzech firm, które objęły zawody patronatem honorowym. Są to: Husqvrna Group, Gardner Aerospace oraz Firma Tarapata.

Ponad setka zawodników i zawodniczek miała do przejechania 3 pętle, każda po 6 km, co w sumie dało 18 km szybkiej jazdy z elektronicznym pomiarem czasu. Trasa zawodów prowadziła ulicą COP-u oraz ulicą Lotniskową dookoła mieleckiego lotniska, na odcinku kilkuset metrów przecinając pas startowy naszego lotniska. Zawodnicy startowali z pozycji zatrzymanej, pojedynczo w jednakowych odstępach czasu co 30 sekund.

Organizatorzy zapewnili dla wszystkich uczestników unikalne pamiątkowe medale, a dla najlepszych niecodzienne ręcznie wykonane statuetki. Wśród kobiet zwyciężczynią okazała się Patrycja Konefał z Mielca z czasem 28:44,67. Druga była Gabriela Dąbrowska z czasem 30:30,44, a trzecie miejsce wywalczyła Iwona Leboda z czasem 31:24,37.

Zwycięzcą wśród mężczyzn, a także triumfatorem klasyfikacji open został  Wojciech Zieliński z Bolkowa z czasem 22:17,75 wyprzedzając Pawła Kazanowskiego z Lublina z czasem  22:52,66 i Roberta Sawę z Turka z czasem 22:56,02.

www.mielec.pl