Strona główna POWIATY Kobiety w ciąży pojadą za darmo miejską komunikacją

Kobiety w ciąży pojadą za darmo miejską komunikacją

Od 1 stycznia 2020 roku mieszkanki Stalowej Woli, które są w ciąży będą mogły korzystać z bezpłatnej komunikacji miejskiej. – Kobiety, które pod swoim sercem przewożą małego pasażera, przyszłego mieszkańca Stalowej Woli w ten sposób bezpłatnie będą poruszać się w całej sieci miejskiej komunikacji autobusowej. To wyraz odpowiedzialności oraz wsparcia rodziny od pierwszych chwil jej rozwoju – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Dokumentem uprawniającym do takich przejazdów będzie bilet wolnej jazdy wydawany przez Miejski Zakład Komunalny w Stalowej Woli wystawiony po okazaniu dokumentu potwierdzającego tożsamość oraz zaświadczenia lekarskiego zawierającego planowany termin porodu. Bilet wolnej jazdy zachowa ważność do 30 dni po planowanym terminie porodu i będzie obowiązywać w całej sieci komunikacyjnej miasta.

– Będziemy jednym z pierwszych samorządów, który taki przywilej wprowadzi. Mam nadzieję, że będziemy wzorem dla innych – mówi włodarz Stalowej Woli.

Za realizacją takiej bonifikaty dla kobiet w ciąży opowiedziało się 18 spośród 22 radnych obecnych na sesji Rady Miejskiej w Stalowej Woli 16 grudnia 2019 roku.

www.stalowawola.pl