Strona główna POWIATY Kobietom – w stylu folk

Kobietom – w stylu folk

W minioną sobotę 7 marca w Porcie Kultury, odbył się wyjątkowy koncert dedykowany wszystkim Paniom z okazji ich święta pn. „Kobietom – w stylu folk”.

O godz. 17.00 oficjalnego rozpoczęcia wydarzenia dokonał dyrektor Sandomierskiego Centrum Kultury Wojciech Dumin oraz koordynator wydarzenia i choreograf Dariusz Bukowski.

Jako pierwsi na scenie swoje umiejętności zaprezentowali gościnne występujący przedstawiciele Formacji Tanecznej Dance Mania pod opieką choreograf Justyny Kuchty, wśród nich m.in. najmłodsza, siedmioletnia reprezentantka w układzie solo Lenka Wiater. Na zakończenie swoim tańcem pokaz uświetniło trzynaście odważnych Pań z grupy Sexy Dance, na co dzień rozwijających swoje umiejętności w Porcie Kultury (Portowa 24).

Następnie na scenie pojawili się przedstawiciele tarnobrzeskiego Zespołu Pieśni i Tańca Siarkopolanie w programie suitów tańców narodowych: poloneza-mazura, śląskich: trojaka czy waloszka oraz łowickich.

Kolejne pokazy taneczne zostały poprzedzielane występami Grupy śpiewaczej z Wrzaw pod dyrekcją Marka Bartoszka w programie najpopularniejszych piosenek ludowych. Ze sceny zabrzmiały m.in. „Czerwona jarzębina”, „Dumka o czajce” czy „Czerwone jagody”.

Na finał podopieczni zespołów ludowych wykonali wspólnie utwór „Takiego Janicka” łącząc taniec ze śpiewem.

Dziękujemy Państwu za przybycie i już dzisiaj zapraszamy na kolejne wydarzenia zorganizowane przez Sandomierskie Centrum Kultury. Szczegóły na plakatach, oficjalnej stronie internetowej www.esceka.pl oraz na facebook’u: https://www.facebook.com/sandomierskiecentrumkultury/.

www.sandomierz.pl