Strona główna POWIATY „Kilometry dobra” w Kurozwękach

„Kilometry dobra” w Kurozwękach

We wtorek, 3 marca, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną – Koło w Staszowie, oficjalnie zainaugurowało akcję „Kilometry dobra”. Od 1 marca do 31 maja br. będą zbierane pieniądze, na zagospodarowanie terenu wokół Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Kurozwękach.

Budowę symbolicznej drogi z monet, rozpoczęli: burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć, zastępca burmistrza, dr Ewa Kondek, starosta staszowski, Józef Żółciak, przewodniczącą zarządu Koła Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym w Staszowie oraz wychowankowie Ośrodka w Kurozwękach.

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce, międzynarodowa kampania dobroczynna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jest to akcja, która sprawia, że organizacje uzyskują pieniądze na realizację swoich celów, a także budują sieć wsparcia i wzmacniają swoją sprawność. W ciągu ostatnich 6 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 5,5 mln zł na realizację 220 różnych projektów. Staszowskie Koło przystąpiło do akcji „Kilometry dobra”po raz pierwszy. Za zebrane pieniądze planowane jest wybudowanie altany ogrodowej ze ścieżkami rekreacyjnymi, przeznaczonymi dla 50 osób z niepełnosprawnością intelektualną. Umożliwi to prowadzenie zajęć terapeutycznych, rekreacyjnych i integracyjnych na świeżym powietrzu.

Akcję można wesprzeć na stronie internetowej: https://kilometrydobra.pl/psoni-kolo-w-staszowie/

www.staszow.pl