Strona główna POWIATY mielecki Katarzyna Zdziebło ambasadorem mieleckiego sportu

Katarzyna Zdziebło ambasadorem mieleckiego sportu

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski spotkał się dziś z podwójną wicemistrzynią świata w chodzie sportowym Katarzyną Zdziebło, która na kilka dni zawitała do naszego miasta po niezwykle udanym starcie w USA.

W spotkaniu uczestniczyli także Paweł Pazdan (Zastępca Prezydenta Miasta Mielca) oraz Bogdan Bieniek (Przewodniczący Rady Miejskiej w Mielcu). Zmęczona, ale niezwykle szczęśliwa zawodniczka LKS Stali Mielec, która podczas Lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w Oregonie zdobyła dwa srebrne medale w chodzie na 20 i 35 km, opowiadała o kulisach swojego sukcesu i o drodze jaką musiała pokonać, aby przebić się do światowej czołówki w tej niezwykle trudnej dyscyplinie sportu.

-Cieszę się, że miasto Mielec, którego Katarzyna Zdziebło jest wieloletnią stypendystką, doczekało się tak wybitnego ambasadora sportu, dlatego gratulując jej tego wspaniałego osiągnięcia, postanowiliśmy uhonorować ją umową na promocję miasta Mielca w wysokości 10 tysięcy złotych – powiedział Prezydent Jacek Wiśniewski przekazują dodatkowo naszej zawodniczce pamiątkowy grawerton.

Już za niespełna trzy tygodnie będziemy ponownie trzymać kciuki za udany start Katarzyny Zdziebło – tym razem na Mistrzostwach Europy w Monachium, gdzie mielczanka wystartuje na dystansie 20 km.

mielec.pl