Strona główna POWIATY Karol Bielecki w Sandomierzu

Karol Bielecki w Sandomierzu

22 czerwca w Hali Widowiskowo-Sportowej na ul. Patkowskiego 2a w Sandomierzu odbyło się spotkanie dotyczące wsparcia drużyny Stowarzyszenia Piłki Ręcznej „Wisła Sandomierz”. Karol Bielecki był gościem specjalnym tego wydarzenia, jako legendarny talent wywodzący się z sandomierskiego klubu.

Gwiazda polskiej piłki ręcznej zachęcała lokalnych przedsiębiorców, aby wesprzeć działania młodych szczypiornistów. Zaproszeni przedsiębiorcy, osoby prywatne i sympatycy piłki ręcznej wysłuchali informacji na temat działania klubu, o jego osiągnięciach i najbliższych planach.

Podczas wydarzenia głos zabrał Prezes klubu Wojciech Malinowski który opowiadał o największych sukcesach drużyny. Wiceprezes Grażyna Szklarska, opowiedziała o zamiłowaniu swoich synów do piłki ręcznej, mówiąc jak wiele wyrzeczeń sprawiło, że doszli do tak wysokiej pozycji. Jeden z nich gra w I lidze w SPR „Wisła” Sandomierz, a drugi z nich zasila kadrę prestiżowej drużyny piłki ręcznej w Sydney w Australii. Podkreśliła, że warto finansowo wspomagać klub, bowiem procentuje on talentami na miarę Karola Bieleckiego, czy też jej synów.

Gmina Sandomierz, która przekazała już dotację na działalność klubu nie może wyasygnować dodatkowych środków na wsparcie drużyny, która awansowała obecnie do I ligi – mówił burmistrz Marcin Marzec. Obecnie miasto jest jego głównym sponsorem, dlatego Gospodarz Miasta zachęcał do solidarnego wsparcia, bowiem gro młodych ludzi z miasta trenuje w SPRze, zdobywając zaszczytne miejsca w rozgrywkach na różnych poziomach wiekowych. Podobne stanowisko przedstawił trener drużyny Adam Węgrzynowski, który po krótce, w przygotowanej prezentacji, przedstawił historię klubu od początku istnienia do chwili obecnej.

www.sandomierz.pl