Strona główna POWIATY mielecki Karate w Radomyślu Wielkim

Karate w Radomyślu Wielkim

Młodzi karatecy z klubu SEIKEN Tarnów – Sekcja Radomyśl Wielki bardzo dobrze spisali się podczas zawodów rozgrywanych w ramach Ligi Karate Shinkyokushinkai 2019, które miały miejsce w hali sportowej przy radomyskiej podstawówce.

W turnieju, który odbył się 26 października, udział wzięło 139 zawodników reprezentujących 12 klubów karate z południowej Polski: BKKK Brzozów, KKK TETSUI Dąbrowa Tarnowska, KKS BUSHI Dębica, Pustków, KKKK Kolbuszowa, KS BUDO Krosno, CSWiS Leżajsk, MKKK Mielec, KS Sokołów Małopolski, TKS Tarnów, WKS Wojnicz, KSKK SEIKEN Tarnów – Sekcja Radomyśl Wielki. Dziewczęta i chłopcy startowali w konkurencji kata, kumite i kumite plus z podziałem na kategorie wiekowe i wagowe.

Klub SEIKEN zdobył dwanaście medali (4 złote, 3 srebrne, 5 brązowych). Złoto w kumite zdobyli: Nikola Dudek, Gabriela Wiercioch, Hubert Garncarz, Patryk Dudek (kumite plus). Srebro w kumite wywalczyli: Wojciech Jarowski, Artur Labak, a w kata Artur Labak. Brąz w kumite: Aleksander Golec, Szymon Jarowski, Katarzyna Misiewicz (kumite plus) oraz
w kata: Anna Foszcz i Damian Kawa.

Organizatorem zawodów był Klub Sportowy Kyokushin Karate SEIKEN – Sekcja Radomyśl Wielki. Turniej poprowadził sensei Krzysztof Kolbusz (3 Dan), trener główny, a zrazem prezes klubu. W grupie sędziów był również klubowy instruktor Adam Jachym (1 Dan). Była to kolejna okazja dla zawodników do wykazania się umiejętnościami i zdobycia punktów w lidze. Zawody cieszyły się dużą oglądalnością, co było szansą popularyzacji tej dalekowschodniej sztuki walki. Osoby, które chcą spróbować własnych sił w karate, mogą rozpocząć zajęcia w lokalnej sekcji (kontakt tel.: 602 637 527).

www.radomyslwielki.pl