Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Już jest wiosenno-letni Informator Seniora!

Już jest wiosenno-letni Informator Seniora!

Ukazał się nowy, wiosenno-letni numer tarnobrzeskiego „Informatora Seniora”. Zawiera on wiele przydatnych informacji przygotowanych przez seniorów dla seniorów. Najpierw była burza mózgów – przedstawiciele tarnobrzeskich środowisk senioralnych spotkali się, by omówić zawartość kolejnej edycji publikacji. Propozycji było tak wiele, że część z nich musi poczekać na kolejną, jesienno-zimową odsłonę, gdyż nie udało się ich zmieścić w aktualnym wydaniu czasopisma.

– W tym numerze informatora znalazły się informacje dla osób potrzebujących kontaktu nie tylko z lekarzem, ale również z kulturą, a właściwie szeroko pojętą działalnością kulturalno-oświatową w Tarnobrzegu. Jest też bardzo ciekawy artykuł o możliwości uzyskania zasiłku macierzyńskiego przez babcię lub dziadka w przypadku, gdy zajmują się wychowaniem wnuka – mówi Ewa Grabowska, sekretarz Tarnobrzeskiej Rady Seniorów.

Tradycyjnie w „Informatorze…” nie zapomniano o przydatnych adresach i telefonach instytucji oraz placówek, z którymi kontakt z punktu widzenia seniorów jest bardzo ważny. Mowa m.in. o przychodniach specjalistycznych czy przychodniach fizykoterapii.

– Sporo miejsca poświęcono też działalności tarnobrzeskiego środowiska seniorów. A są to ludzie – zapewniam – bardzo aktywni. Liczę na to, że ta ich nieustanna potrzeba działania udzieli się ich rówieśnikom, że kolejni mieszkańcy naszego miasta poczują w sobie tę chęć. I temu między innymi służy ta publikacja. Choć pełni ona też rolę edukacyjną i stricte informacyjną. Dlatego znalazł się w niej na przykład artykuł o wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, która od trzech lat działa w naszym mieście. Wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak bogata jest oferta dostępnego w placówce sprzętu i że można z niego korzystać całkowicie za darmo – mówi prezydent Tarnobrzega Dariusz Bożek.

„Informator Seniora” rozprowadzany jest bezpłatnie za pośrednictwem Rady Seniorów, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, MOPR-u. Znajdziemy go także w tarnobrzeskich sklepach i kościołach.

tarnobrzeg.pl