Strona główna POWIATY Jubileuszowy medal od Działkowców

Jubileuszowy medal od Działkowców

W sobotę, 30 kwietnia, podczas Walnego Zebrania ROD im. J. Kilińskiego w Staszowie, burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć otrzymał Medal Jubileuszowy Bene Meritus za zasługi dla Polskiego Związku Działkowców. Pamiątkowy medal i dyplom wręczył prezes Okręgowego Zarządu Świętokrzyskiego Polskiego Związku Działkowców, Edward Galus. Uroczystość odbyła się w Domu Działkowca przy ul. Piłsudskiego w Staszowie.

– Dziękuję za to wyróżnienie. Wiem jak ważną rolę w życiu staszowian odgrywają Rodzinne Ogrody Działkowe. Chciałbym żeby współpraca między Działkowcami, a samorządem nadal układała się wzorowo i na partnerskich zasadach. Cieszy mnie również, że coraz więcej młodych ludzi jest zainteresowanych ogródkami działkowymi. ROD to nie tylko ekologiczne warzywa i owoce, ale również oaza spokoju, odpoczynku i miejsce rekreacji. W dzisiejszych czasach to szczególnie ważne – mówi burmistrz Leszek Kopeć

Walne Zebranie Rodzinnych Ogrodów Działkowych im. Jana Kilińskiego było nie tylko okazją do wręczenia medalu, ale również miejscem do dyskusji o bieżących problemach i wyzwaniach stojących przed ROD. Działkowcy uhonorowali również złotą odznaką „Zasłużony Działkowiec” wieloletniego działacza i prezesa ROD im. J. Kilińskiego w Staszowie, Aleksandra Lisa.

staszow.pl