Strona główna POWIATY mielecki Jest wstępny wariant przebudowy skrzyżowania w Chorzelowie

Jest wstępny wariant przebudowy skrzyżowania w Chorzelowie

Trwają prace nad opracowaniem koncepcji przebudowy niebezpiecznego skrzyżowania w Chorzelowie. Rozważana jest budowa ronda.

Przebudowa skrzyżowania drogi powiatowej Nr 1 161R relacji Tuszów Narodowy – Chorzelów – Mielec z drogą powiatową 1 142R relacji Chrząstów – Chorzelów – Trześń była przedmiotem interpelacji Członka Zarządu, radnego Zbigniewa Działowskiego i petycji złożonej przez radnych Kacpra Głaza i Piotra Gamracy w imieniu mieszkańców Chorzelowa do Starostwa Powiatowego w Mielcu.

W czwartek, 6 maja, o godzinie 12:00 odbyło się spotkanie, podczas którego przedstawiono wstępne koncepcje na poprawę bezpieczeństwa na przedmiotowym skrzyżowaniu. Udział w rozmowach wzięli: Starosta Powiatu Mieleckiego Stanisław Lonczak, Członek Zarządu Powiatu Mieleckiego Zbigniew Działowski, Wójt Gminy Mielec Józef Piątek, Sołtys Chorzelowa Krzysztof Jachyra, a także radni powiatowi, gminni i przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Mielcu.

Na spotkaniu przedstawiciele PZD przedstawili analizę przeprowadzonych pomiarów natężenia ruchu. Wynika z nich, że najkorzystniejsze byłoby wykonanie ronda.

Przebudowa skrzyżowania na rondo, choć wiąże się z koniecznością nabycia terenów poza istniejącym pasem drogowym, usprawni płynności ruchu i poprawi bezpieczeństwo.

Opracowywany został wstępny wariant przebudowy przedmiotowego skrzyżowania. Uczestnicy spotkania wyrazili opinię, że budowa ronda na skrzyżowaniu drogi jest zasadna. Decyzję co do dalszych działań podejmie Zarząd Powiatu Mieleckiego.

www.powiat-mielecki.pl