Od kilku dni na terenie miasta trwają jesienne prace pielęgnacyjne. Wykonują je pracownicy Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie w ramach realizacji umowy na „Bieżące utrzymanie w 2020 roku terenów zielonych w gminie Staszów”.
Bieżące prace dotyczą między innymi formowania koron drzew i krzewów oraz usunięcie suchych gałęzi na terenach zielonych w mieście i gminie Staszów. W najbliższych tygodniach pracownicy PGKiM wykonają ponadto rekultywację miejsc wydeptanych i zniszczonych w parku Bienia, zabiegi pielęgnacyjne drzew zlokalizowanych w pasie drogowym dróg gminnych w Dobrej, Krzczonowicach, a także przy ul. Pocieszka, ul. Kolejowej i ul. Konstytucji 3 Maja.
Jesienna akcja pielęgnacyjna obejmie także tereny zielone przy ul. Kilińskiego 12, ul. Mickiewicza 44, ul. Niepodległości 7, ul. Jana Pawła II, ul. Wschodniej, przy Przedszkolu nr 8 w Staszowie oraz w obrębie Urzędu Miasta i Gminy przy ul. Opatowskiej.
Termin zakończenia prac określono na 31 października 2020.
www.staszow.pl






