Strona główna POWIATY Jesienna edycja warsztatów kulinarnych dla dzieci

Jesienna edycja warsztatów kulinarnych dla dzieci

Dzisiaj zakończyła się jesienna edycja trzydziestu pięciu warsztatów kulinarnych dla uczniów szkół podstawowych z terenu Miasta Stalowej Woli. Organizatorem tych kuchenno-edukacyjnych spotkań był Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Przez kilka tygodni w hali owocowo-warzywnej „Zieleniak” blogerzy kulinarni z „Zabawa w gotowanie” edukowali dzieci przez gotowanie. Młodzi kucharze mogli np. spróbować swoich sił w przyrządzaniu zielonego, zdrowego „Napoju Shreka” ze szpinakiem, czy pieczeniu pancakes na bazie dyni z syropem aloesowym.  

– Od samego początku założenia nowej hali warzywno-owocowej były takie, że oprócz działań gospodarczych dla sprzedaży zdrowej żywności, będzie to również miejsce edukacji i promocji zdrowej żywności. Inspirowaliśmy się przykładami wielkich metropolii, chociażby Nowego Jorku, gdzie na zielonym targu organizowane są cykliczne zajęcia z dziećmi i młodzieżą właśnie w tym temacie. Dzisiaj dużym problemem staje się kwestia wytłumaczenia dzieciom skąd pochodzi zdrowa żywność i jaki jest cykl pracy rolnika. To miejsce „Zieleniak” ma propagować zdrowy styl życia, ma pokazywać młodym mieszkańcom Stalowej Woli jak dokonywać zdrowych zakupów. Te wszystkie pyszne dania przygotowane przez dzieci i edukatorów kulinarnych są tego najlepszym przykładem. – Powiedział Prezydent Miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Warsztaty kulinarne dla dzieci wpisują się w cykl wydarzeń kulinarnych w stalowowolskim „Zieleniaku” zarówno dla dzieci jak i dla dorosłych. Edukatorzy kulinarni przyrządzali już dania podczas spotkań zimowych, wiosennych, letnich oraz jesiennych. Czekamy na następne spotkania przy kuchni, na nowe lekcje o zdrowej żywności i zaskakujące przepisy, które można wykorzystać w swoim domu. Kolejne warsztaty kulinarne w “Zieleniaku” planowane są w styczniu. 

stalowawola.pl