Strona główna POWIATY Jabłonki Food & Music Apple Festival w Sandomierzu

Jabłonki Food & Music Apple Festival w Sandomierzu

Trzecia odsłona tegorocznego Festiwalu Jabłonki Swawole Food & Music Apple Festival odbyła się 6 sierpnia 2022 r. w Sandomierzu.

Hasło festiwalu, który odbył się również w dwóch niezwykle malowniczych miastach Polski: Toruniu (09.07.2022) i Giżycku (23.07.2022) brzmiało: Chodźże poswawolić w Sandomierzu!

Podczas tego ciekawego i radosnego wydarzenia przy muzyce i jedzeniu, uczestnicy mogli celebrować polskie smaki, polską kulturę i naturę. Tej swawolnej uczcie na świeżym powietrzu towarzyszyły koncerty. Na scenie zaprezentowali się: Natalia Szroeder, Dym, Luna i Orkiestra na Dużym Rowerze. Na wszystkich, którzy wzięli udział w wydarzeniu czekało wiele atrakcji i wrażeń, w tym kulinarnych.

Podczas imprezy odbyła się również parada z Rynku Starego Miasta z udziałem Orkiestry Na Dużym Rowerze, zespołu Dym, bębniarzy z Bazarnik Drums oraz festiwalowych Jabłonek. Ze sceny usytuowanej w sercu miasta uczestników parady przywitał Marcin Marzec burmistrz Sandomierza i Bartłomiej Osumek przedstawiciel organizatora wydarzenia – fundacji State of Poland. Następnie barwny korowód przemaszerował na plac Jana Pawła II gdzie rozpoczęły się występy artystyczne. Gospodarz miasta miał okazję również i ze sceny przywitać wszystkich, którzy zgromadzili się na miejscu imprezy. Podziękował przede wszystkim w sposób szczególny organizatorowi wydarzenia czyli zarządowi fundacji State of Poland, która w sposób niezwykle kreatywny i skrupulatny przygotowała jabłonkowy festiwal. Burmistrz podkreślił ogromne zaangażowanie pracowników fundacji, którzy ze swoim pomysłem trafili właśnie do Sandomierza. Koncepcja tej barwnej imprezy doskonale wpisuje się w strategię marki miasta, dlatego gospodarz miasta zapewnił, że będzie czynił starania, aby wydarzenie zawitało ponownie do miasta.

Food & Music Apple Festival, znany jako Festiwal Jabłonki Swawole to cykliczne wydarzenie muzyczno-kulturalno-kulinarne organizowane od 2020 roku. W początkowych zamierzeniach, celem projektu było rozsławienie w świecie polskiego jabłka i polskiego sadownictwa. Wszak faktem jest, że w każdym napoju jabłkowym na świecie jest przynajmniej kropla soku wyciśniętego z owoców pochodzących z polskich sadów.
Z biegiem czasu i kolejnymi kroplami soku jabłkowego, Jabłonki nabrały charakteru bardziej kulturalnego, a nawet… kulturowego. Obecnie to prawdziwy festiwal polskiego stylu życia, polskiej gościnności, polskich smaków, zapachów, rytmów, celebracji polskiej natury i swawoli.
Jak co roku, na czas Food & Music Apple Festival zaplanowano liczne atrakcje angażujące zmysły – smaku, węchu, dotyku i zapachu. Organizatorzy zadbali o podniebienia gości serwując pełne smaku dania z polskich jabłek. Odbyły się też warsztaty plecenia wianków na głowę oraz robienia kwiatów jabłoni.
Na swawolne ucztowanie przygotowano dedykowany wydarzeniu teledysk. Tego lata jest to utwór, niegdyś śpiewany przez Annę Jantar „Moje jedyne marzenie” w interpretacji Natalii Szroeder i Igo.

sandomierz.eu