Strona główna POWIATY IV Bieg do Serca Kołłątaja – ruszyły zapisy!

IV Bieg do Serca Kołłątaja – ruszyły zapisy!

Burmistrz Miasta i Gminy Staszów zaprasza Wszystkich miłośników biegania do udziału w IV edycji Biegu do Serca Kołlątaja. Impreza odbędzie się w sobotę 2 maja w Staszowie. Bieg Kołłątajowski jest ściśle związany z postacią ks. Hugona Kołłątaja, współtwórcy Konstytucji 3 Maja, którego serce spoczywa w Wiśniowej. Wydarzenie będzie także formą uczczenia przypadającej w tym roku 229. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Zapraszamy do rejestracji:

Formularz rejestracyjny- bieg 10 km

Formularz rejestracyjny- nordic walking 10 km

Uczestnicy biegu będą rywalizować na trasie Staszów – Wiśniowa, poprowadzonej malowniczymi lasami golejowskimi. Odcinek 10 kilometrów pokonają zarówno biegacze, jak też miłośnicy Nordic Walking. Organizatorzy zadbali o profesjonalny, elektroniczny pomiar czasu, atrakcyjne nagrody dla najszybszych zawodników, a także posiłek regeneracyjny na mecie biegu. Burmistrz miasta i gminy Staszów, Leszek Kopeć ufundował również puchary dla najlepszej staszowianki i najlepszego staszowianina.

Organizatorem Biegu do Serca Kołłątaja jest Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie i Stowarzyszenie Aktywna Kraina. Partnerami wydarzenia są: Grupa Enea – Elektrownia Połaniec i Lasy Państwowe – Nadleśnictwo Staszów.

www.staszow.pl