Strona główna POWIATY mielecki Inwestycje w ramach MBO 2020 w trakcie realizacji

Inwestycje w ramach MBO 2020 w trakcie realizacji

Rozpoczęła się realizacja jednego z dwóch projektów ogólnomiejskich zgłoszonych w ramach drugiej edycji Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

Prace budowlane związane z remontem boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 3 realizuje firma SOLID-STET ze Szczecin, która złożyła najkorzystniejszą ofertę, opiewającą na kwotę 451 tys. zł.

Przedmiot zamówienia obejmuje remont części szkolnego placu obok budynku SP-3, gdzie na miejscu starego asfaltowego boiska powstanie boisko wielofunkcyjne (piłka ręczna i nożna) o nawierzchni poliuretanowej wyposażone w bramki do piłki ręcznej i piłkochwyty. Wyremontowana zostanie też trybuna obok boiska i jego oświetlenie oraz odwodnienie. Termin zakończenia tej inwestycji wyznaczono na 17 sierpnia bieżącego roku.

W najbliższych dniach ruszy także realizacja drugiego projektu ogólnomiejskiego jakim jest budowa toru rowerowego typu pumptrack, który powstanie na osiedlu Smoczka (skrzyżowanie ulic Powstańców Warszawy i Szarych Szeregów).

Realizowane są także projekty lokalne. Do końca czerwca przy ulicy Krańcowej i przy ulicy Korczaka staną nowe wiaty przystankowe. Na koniec lipca zaplanowano wykonanie Otwartej Strefy Aktywności (siłownia zewnętrzna i plac zabaw) przy ul. Tańskiego i placu zabaw Frajda przy SP 13.

 

www.mielec.pl