Strona główna POWIATY mielecki Informacja Urzędu Miejskiego w Mielcu

Informacja Urzędu Miejskiego w Mielcu

Informujemy, że w związku z obowiązującą od czerwca 2018 r., uchwałą antysmogową Sejmiku Województwa Podkarpackiego, wszystkie kotły na paliwo stałe, których czas eksploatacji jest dłuższy niż 10 lat od daty zakupu – muszą zostać zlikwidowane do 31 grudnia 2021 roku.

Gmina Miejska Mielec podejmuje działania zmierzające do zabezpieczenia dodatkowych środków na dofinansowanie wymiany wysokoemisyjnych źródeł ogrzewania zasilanych paliwem stałym – na kotły gazowe.

W związku z tym Prezydent Miasta Mielca zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców domów jednorodzinnych z terenu miasta Mielca o wypełnienie ankiety dotyczącej aktualnie stosowanego źródła ogrzewania domu.

Ankieta ma na celu wskazanie zapotrzebowania na wymianę źródeł ogrzewania, a także wskaże skalę problemu na poszczególnych mieleckich osiedlach.

Osoby posiadające stare źródła ogrzewania oraz zainteresowane jego wymianą na kocioł gazowy, proszone są o śledzenie na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Mielcu informacji o planowanym dofinansowaniu.

Wypełnioną ankietę którą można pobrać tutaj: ANKIETA

prosimy dostarczyć w terminie do 15 lutego 2020 r.  do Urzędu Miejskiego, pokój nr 17 lub do przewodniczącego rady danego  osiedla. Ankietę można również pobrać ze strony www.mielec.pl oraz przesłać elektronicznie przez e-puap lub na adres e-mail: czystepowietrze@um.mielec.pl

Jednocześnie przypominamy, że w dalszym ciągu trwa nabór wniosków w ramach programu Czyste Powietrze:

https://beneficjent.wfosigw.rzeszow.pl/strona-glowna-programu

www.mielec.pl