Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Informacja o ponownym uruchomieniu Tarnobrzeskiego Roweru Miejskiego

Informacja o ponownym uruchomieniu Tarnobrzeskiego Roweru Miejskiego

Urząd Miasta Tarnobrzega informuje, że od dnia 14 maja 2020 r. Wykonawca ponownie uruchamia funkcjonowanie Tarnobrzeskiego Roweru Miejskiego (TRM).

Z uwagi na zaistniałą sytuację epidemiologiczną i obowiązujące wymogi zachowania bezpieczeństwa sanitarnego, a także procesy inwestycyjne w mieście nastąpiła korekta ilości stacji TRM. Do dyspozycji użytkowników jest 80 rowerów miejskich, rozlokowanych w 18 stacjach, w których można pobierać i zwracać rowery miejskie. Wykaz stacji z ich lokalizacją GPS w załączeniu. Zawieszeniu ulegają 2 stacje nad Jeziorem: przy wjeździe nad Jezioro i przy siłowni zewnętrznej, oraz stacje w Sandomierzu i Baranowie.

W związku z COVID-19, korzystając z rowerów publicznych należy przestrzegać zaleceń sanitarnych dotyczących bezpiecznego korzystania z rowerów miejskich GEOVELO. Zalecenia te są dostępne w formie informacji na każdej stacji TRM, na stronie internetowej Urzędu Miasta i na stronie Wykonawcy:

https://geovelo.pl/wazne-informacja-o-zasadach-bezpiecznego-korzystania-z-rowerow/

Operatorem lokalnym systemu Tarnobrzeskiego Roweru Miejskiego jest firma ROZET Sp. z o.o. 39-400 Tarnobrzeg, ul. Szeroka 9, t. 15 822 48 20, 15 822 48 36, która dokonuje ustawienia rowerów, ich relokacji oraz konserwacji i napraw.

Dla przypomnienia informujemy, że użytkownik korzystający z systemu roweru publicznego ponosi on opłatę aktywacyjną w wysokości 10 zł. Obowiązuje 30 minutowy system naliczania opłat za wypożyczenie roweru. Koszt wypożyczenia roweru ponoszony przez użytkownika roweru wynosi 1,50 zł za każde rozpoczęte 30 min. Opłata za cały dzień wypożyczenia roweru wynosi 9 zł, tj. pow. 3 godzin wypożyczenia roweru.

Pliki do pobrania

www.tarnobrzeg.pl