Strona główna POWIATY Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie

Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie

W województwie opolskim w miejscowości Głubczyce rozegrane zostały Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików w badmintonie. Na starcie mistrzostw stanęło łącznie około 120 najlepszych zawodniczek i zawodników z całej Polski. W mistrzostwach wystartował również młody i utalentowany badmintonista Stali Nowa Dęba Krystian Wąsik. Krystian w mistrzostwach spisał się dobrze.
   W grze pojedynczej młodzików po dobrej i ambitnej grze wywalczył bardzo dobre piąte miejsce. W pojedynku ćwierćfinałowym uległ późniejszemu mistrzowi Polski Mateuszowi Golasowi (Technik Głubczyce).
   W grze podwójnej młodzików również dobre piąte miejsce wywalczył debel chłopców: Krystian Wąsik (Stal Nowa Dęba) / Bartosz Kufel (UKS Orbitek Straszęcin), a walkę o strefę medalową przegrał po trzy setowym pojedynku.
Był to dobry występ młodego badmintonisty ze Stali Nowa Dęba, a na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Krystian i Bartek dopiero pierwszy sezon występują w tej kategorii wiekowej i wszystko co najlepsze w polskim badmintonie jeszcze przed nimi.
Na zdjęciach Krystian Wąsik i Bartosz Kufel podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików w badmintonie w Głubczycach.