Strona główna POWIATY Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

Inauguracja roku akademickiego 2021/2022

W Sali Rycerskiej Zamku Królewskiego 12 października br. miała miejsce inauguracja roku akademickiego 2021/2022 Fili Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Sandomierzu. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru uczelni, następnie powitania przybyłych gości dokonał dr. hab. n. med. Piotr Sobolewski Dziekan Filii w Sandomierzu, który cieszył się, że po trudnym czasie pandemii studenci mogą wrócić do stacjonarnej formy nauczania.
Dziekan bardzo mocno akcentował jak ważne dla powrotu do normalności są szczepienia, które zapobiegają rozpowszechnianiu się pandemii i dezorganizacji życia akademickiego. W obecnym roku akademickim uczelnia będzie kształciła 212 studentów. Dziekan Sobolewski zaznaczył fakt, iż uczelnia wciąż się rozwija, proponując młodzieży nowe kierunki m.in. farmację. Ostatnie słowa skierował do studentów, życząc im dobrego, nowego roku akademickiego.
Następnie prodziekan dr Anna Gilarek odczytała list Przemysława Czarnka Ministra Edukacji i Nauki skierowany do studentów. Kolejnym punktem wydarzenia była immatrykulacja studentów pierwszego roku. Następnie głos zabrał Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, który wyraził radość, z tego, że studenci rozpoczynają w Sandomierzu kolejny rok akademicki. Włodarz miasta wspominał o tym, jak ważne są w nadwiślańskim grodzie tradycje uniwersyteckie. Podkreślił, że ważnym zadaniem na najbliższą przyszłość szkoły jest znalezienie godnej siedziby dla sandomierskiej fili uniwersytetu. Z ramienia Powiatu Sandomierskiego w uroczystości wziął udział Paweł Niedźwiedź wicestarosta. Z zaproszonych gości do studentów przemówiła także dr hab. Anna Szylar Rektor Państwowej Uczelni Zawodowej im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu. Ostatnim punktem wydarzenia był wykład inauguracyjny „Fortepian, który mówi – przyczyny mutyzmu dziecięcego” dr hab. n. hum. Danuty Grzesiak-Witek.

sandomierz.eu