Strona główna POWIATY Inauguracja kampanii na staszowskim Rynku

Inauguracja kampanii na staszowskim Rynku

W poniedziałek, 3 sierpnia w Staszowie Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sandomierzu zainaugurowała kolejny etap kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej”.

„Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” to ogólnopolska kampania wojska polskiego promująca zawodową służbę wojskową oraz wojska obrony terytorialnej. Na terenie gminy Staszów kampanię realizuje Wojskowa Komenda Uzupełnień w Sandomierzu.
Inauguracja kampanii odbyła się na staszowskim rynku w poniedziałek 3 sierpnia. Do Staszowa przyjechał płk Jarosław Molisak – szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Kielcach i ppłk Mirosław Wolski – szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień WSzW w Kielcach, a także komendant Wojskowej Komedy Uzupełnień w Sandomierzu ppłk Artur Gołębiowski, szef Wydziału Rekrutacji mjr Wiesław Turczyniak i dowódca 102 Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Sandomierzu – ppłk Arkadiusz Nenutil. Samorząd reprezentowali burmistrz Staszowa Leszek Kopeć, zastępca burmistrza dr Ewa Kondek oraz starosta staszowski Józef Żółciak. Z żołnierzami spotkali się również uczniowie klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie pod opieką Anicety Wójcik – wicedyrektora szkoły.
– Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się wojskiem polskim. Każda zainteresowana osoba otrzyma pełną wiedzę na temat poszczególnych etapów rekrutacji i zadań, jakie stawiamy przed kandydatami. Pokazujemy zarówno etapy funkcjonowania w strukturach Wojsk Obrony Terytorialnej jak również służbę w charakterze żołnierza zawodowego – mówi ppłk Arkadiusz Nenutil, dowódca 102. Batalionu Lekkiej Piechoty Wojsk Obrony Terytorialnej w Sandomierzu.

Kampania „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” prowadzona przez WKU w Sandomierzu, trwa od 3 do 9 sierpnia. Zespół rekrutacyjny w kolejnych dniach odwiedzi: Połaniec, Opatów, Ostrowiec Świętokrzyski, Połańca oraz Sandomierz, gdzie będzie stacjonował na Bulwarze im. Józefa Piłsudskiego w sobotę i niedzielę – 8 i 9 sierpnia.

www.staszow.pl