Strona główna POWIATY I Staszowski Przegląd Zespołów Ludowych – “Świętokrzyską Nutą Pisane”

I Staszowski Przegląd Zespołów Ludowych – “Świętokrzyską Nutą Pisane”

24 lipca zapraszamy Was na I Staszowski Przegląd Zespołów Ludowych “Świętokrzyską Nutą Pisane”, który odbędzie się w Parku Rekreacyjno-Sportowym “Zalew nad Czarną”. Zaczynamy o godzinie 15:00.

Na scenie zaprezentują się liczne regionalne kapele, zespoły śpiewacze i śpiewaczo-taneczne. Zapewniamy, że będzie to dla Was miło spędzony czas, wypełniony po brzegi tradycyjną świętokrzyską muzyką.

Ponadto czekać na Was będą różnego rodzaju stoiska, między innymi: rękodzielnicze, kół gospodyń wiejskich; wystawa malarstwa „Pasiak Świętokrzyski” autorstwa Karoliny Sideł-Kozieł, oraz stoisko Browar Popiel z Kurozwęk. Pojawią się też atrakcje dla najmłodszych, takie jak wesołe miasteczko.

Przegląd realizowany z projektu “Na świętokrzyskim podwórku”. Projekt obejmuje również warsztaty tkackie i przędzenia wełny, które odbywały się w Staszowskim Ośrodku Kultury przez ostatnie dwa tygodnie. Celem projektu jest zwiększenie świadomości i regionalnej tożsamości w kontekście świętokrzyskich tradycji ludowych.

Kolejność prezentacji do wglądu na: https://sok.info.pl/i-staszowski-przeglad-zespolow-ludowych-swietokrzyska-nuta-pisane/

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Staszów.
Patronat medialny: Tygodnik Nadwiślański, STV info, Echo Dnia.

Dofinansowano z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu EtnoPolska 2022 Narodowego Centrum Kultury.

Źródło: Staszowski Ośrodek Kultury

staszow.pl