Strona główna POWIATY „I nie zapomnij o tych, którzy byli tutaj przed Tobą: tu żyli,...

„I nie zapomnij o tych, którzy byli tutaj przed Tobą: tu żyli, walczyli…”

Pod takim hasłem, z okazji nadchodzących obchodów Narodowego Święta Niepodległości, 7 listopada 2019 r., dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 3
w Sandomierzu, zorganizowały w Domu Katolickim patriotyczne przedstawienie. Tematyka wydarzenia, nawiązywała do 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 11 listopada 1918 roku.

Przedstawienie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Udział w nim wzięli: samorządowcy, duchowieństwo, wojskowi, dyrektorzy miejskich instytucji kultury
i oświaty, nauczyciele, rodzice, dzieci oraz mieszkańcy miasta. Sandomierski magistrat reprezentował: Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, Wojciech Czerwiec przewodniczący Rady Miasta Sandomierza wraz z radnymi. Gospodarz miasta, w trakcie wydarzenia wręczył przedszkolakom opaski odblaskowe z logo Niepodległa nawiązujące do dnia odzyskania niepodległości, które zadbają o bezpieczeństwo najmłodszych podczas coraz to dłuższych wieczorów.

Podczas przedstawienia przedszkolaki recytowały wiersze, odgrywały pantomimy, tańczyły i śpiewały pieśni patriotyczne. Poprzez bogaty program artystyczny pokazali jak ważna dla najmłodszych jest nauka historii i patriotyzmu. Nauczyciele z Przedszkola Samorządowego nr 3 podkreślili jednocześnie, że treści o tematyce narodowej krzewione są sandomierskich przedszkolach i przekazywane mieszkańcom od najmłodszych lat.