Strona główna POWIATY I Mokoszyńskie Święto Plonów

I Mokoszyńskie Święto Plonów

I Mokoszyńskie Święto Plonów odbyło się 12 września 2021 r. w Sandomierzu.

Wydarzenie, które zostało objęte Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości rozpoczęło się przejazdem korowodu dożynkowego do kościoła p. w. Chrystusa Króla Jedynego Zbawiciela Świata. Podczas tej części uroczystości odbyła się Msza święta, poświecono chleb oraz wieniec dożynkowy przygotowany przez uczniów.

Kolejną częścią Mokoszyńskich Dożynek był przejazd korowodu ulicami miasta na teren Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Ziemi Sandomierskiej, gdzie odbyło się oficjalne powitanie gości.

Mokoszyńskie Święto Plonów obfitowało w różnego rodzaju występy artystyczne. Na scenie zaprezentowali się m.in. podopieczni zespołu Centrum Edukacji Artystycznej GAMA. Zwieńczeniem imprezy był spektakl artystyczny pt. “Powróćmy jak za dawnych lat…”.

Podczas trwania dożynek swoje stoiska wystawienniczo-promocyjne zaprezentowali m.in. przedstawiciele: Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego oddział w Sandomierzu, Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa, Sandomierskiego Związku Hodowców Gołębi Rasowych i Drobiu Ozdobnego, Okręgowego Związku Pszczelarzy w Sandomierzu oraz Koła Gospodyń Wiejskich.

Imprezie towarzyszyła degustacja chleba z lokalnych piekarni, gry i zabawy integracyjne oraz zbiórka charytatywna na rzecz Bartusia Przychodzkiego chorego na SMA (rdzeniowy zanik mięśni).

W I Mokoszyńskim Święcie Plonów wzięli udział m.in.: Marcin Marzec burmistrz Sandomierza wraz z radnymi Rady Miasta Sandomierza, Marek Kwitek Poseł na Sejm RP, przedstawiciele starostwa powiatowego w Sandomierzu, rolnicy, uczniowie oraz mieszkańcy miasta.

sandomierz.eu