Strona główna POWIATY Miasto Tarnobrzeg Gwiaździsty Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Tarnobrzega

Gwiaździsty Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Tarnobrzega

Dnia 6 stycznia 2020 r. już po raz dziewiąty ulicami Tarnobrzega przeszedł Orszak Trzech Króli.

Po mszy św. z trzech tarnobrzeskich parafii, Matki Bożej Nieustającej Pomocy Świętej Barbary i Chrystusa Króla, wyruszyły barwne korowody pod przewodnictwem trzech króli, aby w samo południe mogły się spotkać na Placu Bartosza Głowackiego aby oddać pokłon Bożej Rodzinie, odmówić modlitwę Anioł Pański i wspólne kolędować.

Na rynku głównym na wszystkich czekali uczniowie Szkół Katolickich wraz z nauczycielami, którzy umilali czas pięknie śpiewanymi kolędami.

Orszak połączony był z dwiema akcjami charytatywnymi. Wolontariusze Akcji Katolickiej kwestowali na rzecz pomocy szkole w Syrii, doświadczonej przez działania wojenne. Natomiast członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Dolina Smaku upiekli „szczodraki” a całkowity dochód z ich sprzedaży przeznaczony zastanie na rehabilitację dwóch tarnobrzeskich rodzeństw: Piotra i Karola Rzepeckich oraz Milenki i Kuby Nowickich.

Patronat honorowy objął Prezydent Miasta Tarnobrzega Pan Dariusz Bożek. Organizatorem wydarzenia przypominającego o obchodach Święta Trzech Króli są Szkoły Katolickie w Tarnobrzegu.

www.tarnobrzeg.pl