Strona główna POWIATY Gościliśmy pielgrzymów

Gościliśmy pielgrzymów

W poniedziałek do Staszowa dotarli pielgrzymi idący w 40. Pieszej Pielgrzymce Zamojsko – Lubaczowskiej na Jasną Górę. Pątnicy zagościli w Staszowie w siódmym dniu swojej wędrówki. W tym roku pielgrzymującym na Jasną Górą towarzyszą słowa: „Idziemy w pokoju Chrystusa”.

Pielgrzymi z Ziemi Zamojskiej dotarli do Staszowa w poniedziałek 8 sierpnia. Późnym popołudniem w kościele pod wezwaniem Świętej Barbary odbyło się spotkanie wszystkich pątników. Pielgrzymów na Ziemi Staszowskiej przywitał burmistrz, dr Leszek Kopeć.

Pielgrzymujący m.in. z Zamościa, Hrubieszowa, Tomaszowa Lubelskiego i Lubaczowa w drogę wyruszyli 2 sierpnia. Aby dotrzeć do celu swej podróży – Jasnej Góry. mają do pokonania 300 kilometrów. Pielgrzymi spędzili w Staszowie noc, dzięki gościnności mieszkańców W dalszą część swej wędrówki wyruszyli 9 sierpnia z samego rana, tuż po Mszy Świętej, która odbyła się w Kościele pw. Ducha Świętego w Staszowie.

– Dziękuję Staszowianom za tak ciepłe przyjęcie pielgrzymów w swoich domach i opiekę nad nimi. Pątnikom życzę natomiast wytrwałości i powodzenia w dalszej drodze na Jasną Górę. – mówił do zebranych włodarz miasta

staszow.pl