Strona główna POWIATY Gorące serca w Szydłowie

Gorące serca w Szydłowie

– Wczoraj wieczorem, po podliczeniu zbiórek do puszek w Szydłowie, Solcu, Potoku, Rakowie, licytacjach, sprzedaży ciast i gadżetów mieliśmy uzbierane 18.992,98 zł – mówi Maria Stachuczy, szef sztabu w Szydłowie. – Czekamy jeszcze na wyniki kwesty z Kurozwęk, które w tym roku zbierały datki razem ze sztabem w Szydłowie.

W Solcu do puszek i z licytacji zebrano 1.178,00 zł, w Potoku 736,47 zł, w Rakowie 593,38 zł, w Szydłowie 6.181,13 zł. Ze sprzedaży ciast podczas finału uzyskano 2.564,00 zł, a z licytacji 7.740,00 zł. Tak czy inaczej, rekord z 2019 roku, kiedy w Szydłowie uzbierano 16.061,20 zł, został pobity.

Podczas finału, który rozpoczął się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej o godz. 15:30 odbyły się liczne występy artystyczne przeplatane licytacjami. W kulminacyjnym momencie sala pękała w szwach, a dorośli chętnie sięgali po portfele, żeby wesprzeć szczytny cel. Najwyższą cenę osiągnął obraz przedstawiający mury i kościół św. Władysława autorstwa Agnieszki Molskiej. Po zażartej licytacji osiągnął cenę 700 zł, a wylicytował go Radosław Tarnowski z Szydłowa.

Podczas finału wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola w Szydłowie, punktów przedszkolnych z Solca i Potoka, Oddziału Przedszkolnego w Szydłowie. Ze scenką jasełkową wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej w Szydłowie. Rodzice dzieci z Publicznego Przedszkola w Szydłowie wystąpili z zabawnym przedstawieniem teatralnym „Kot w butach”. Taneczne popisy zaprezentowały dzieci z sekcji tanecznej przy MGCK w Szydłowie. Były też popisy indywidualne Patrycji Chmielewskiej (taniec), Igora Cecota (keyboard), Ewy Jaskuła, Julii Grosickiej i Oli Tarnowskiej (śpiew).

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Szydłowie serdecznie dziękuje wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie finału, szczególnie Szkole Podstawowej w Szydłowie, wolontariuszom, osobom, które przekazały ciasta i przedmioty na rzecz WOŚP. Przede wszystkim gorące słowa podziękowań kierujemy do wszystkich ofiarodawców. Dziękujemy za każdą złotówkę, dzięki której mogliśmy wesprzeć wielkie dzieło Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

P. Walczak

www.szydlow.pl