Strona główna POWIATY mielecki Gmina sfinansowała naukę pływania

Gmina sfinansowała naukę pływania

W bieżącym roku, wzorem lat ubiegłych, kontynuowana jest w naszej gminie nauka pływania dla dzieci ze szkół podstawowych.

Wyjazdy na basen odbywają się do Dąbrowy Tarnowskiej. Ich celem jest nauka pływania, propagowanie wśród dzieci zdrowego stylu życia i zachęcenie ich do czynnego uprawiania sportu. Czas spędzony w wodzie sprawia wszystkim uczestnikom wyjazdów, oprócz korzyści zdrowotnych, wiele radości. Nauka pływania została sfinansowana przez Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych dla uczniów
z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (taką możliwość miały dzieci ze wszystkich szkół z terenu naszej gminy). Toteż w ramach wyjazdów przeprowadzano także zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień.

W sumie z nauki pływania skorzystało około 300 dzieci z naszej gminy. Była to fantastyczna okazja do spędzenia wolnego czasu ze swoimi kolegami z klasy i szkoły. Wszyscy świetnie się bawili i wracali w radosnych nastrojach  z gorącym postanowieniem, że za rok na pewno przeżyją jeszcze raz moc atrakcji na pływalni.

www.radomyslwielki.pl