Strona główna POWIATY Gmina Nowa Dęba: Fundusz Leśny pomoże wyremontować drogę w Alfredówce

Gmina Nowa Dęba: Fundusz Leśny pomoże wyremontować drogę w Alfredówce

Z promesą na 760 tysięcy złotych od Lasów Państwowych do Starosta Powiatowego w Tarnobrzegu przyjechał wczoraj, 27 czerwca, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł. W przekazaniu symbolicznego czeku na remont drogi powiatowej w Alfredówce wziął udział także zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Nowa Dęba Radosław Korzeniewicz.

– Chciałem podziękować panu ministrowi, za to że możemy liczyć na jego pomoc – mówił starosta Jerzy Sudoł przypominając, że  Marcin Warchoł pomagał powiatowi tarnobrzeskiemu  w zakupie sprzętu do szpitala powiatowego w Nowej Dębie oraz przy dofinansowaniu sprzętu dla Domu Pomocy Społecznej. – Pomoc otrzymywaliśmy też z Funduszu Leśnego. Z tego funduszu finansowana była droga Krawce – Stany – przypomniał Jerzy Sudoł.

Jak zauważył minister Warchoł o tej porze roku, gdy żar leje się z nieba, najlepiej jest pojechać do lasu. – Mieszkańcy tych okolic też to wiedzą , doceniają walory lasów – mówił Marcin Warchoł i podkreślił, że inwestycje w lasy mają ogromny walor społeczny, wypoczynkowy i rekreacyjny. Zauważył także, że dzięki poprawie jakości tej drogi straż pożarna i pogotowie ratunkowe będą mogły łatwiej dojeżdżać do osób potrzebujących pomocy.

Droga pomiędzy Stalami i Alfredówką jest od dawna w kiepskim stanie. Prowadzi przez piękne tereny, ale nie ma tam chodnika, ścieżki rowerowej, a nawierzchnia jest bardzo zniszczona, a pobocza naderwane. W najgorszym stanie jest odcinek  znajdujący się w samej Alfredówce. Sytuacja ta niebawem ulegnie zmienia, bowiem w sierpniu tarnobrzeskie starostwo powiatowe ogłosi przetarg na modernizację tej drogi. Koszt modernizacji wyniesie ok. 3 milionów złotych.

tarnobrzeski.pl