Strona główna POWIATY mielecki Gdzie dotychczas przekazane zostały maseczki ochronne

Gdzie dotychczas przekazane zostały maseczki ochronne

Do tej pory, decyzją Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego do Szpitala Specjalistycznego im. E. Biernackiego trafiło już 1000 szt. maseczek bawełnianych, 1000 szt. maseczek chirurgicznych oraz 600 szt. przyłbic. W najbliższym czasie mielecki magistrat przekaże także 700 szt. fartuchów ochronnych.

Powiatowa Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu otrzymała natomiast 1000 szt. maseczek bawełnianych, 1000 szt. maseczek chirurgicznych i 2000 szt. przyłbic. Wkrótce przekazanych zostanie 300 fartuchów ochronnych.

Dodatkowo maseczki wielokrotnego użycia przekazane zostały do następujących punktów:

  1. Dom Pomocy Społecznej w Mielcu
  2. Schronisko Św. Brata Alberta w Mielcu
  3. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu
  4. Polski Komitet Pomocy Społecznej w Mielcu
  5. Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy „Przystań” w Mielcu
  6. Parafia Trójcy Przenajświętszej w Mielcu
  7. Parafia Ducha Świętego w Mielcu

Prezydent Jacek Wiśniewski planuje zapewnić wsparcie także dla mieszkańców Mielca. W najbliższym czasie, do mieleckiego magistratu dotrze kolejna partia maseczek ochronnych. Obecnie, trwa opracowywanie najlepszego rozwiązania na przekazanie ich do osób będących w szczególnej potrzebie.

Przypominamy, że według nowych obostrzeń, od 16 kwietnia każda osoba w miejscu publicznym będzie musiała zakrywać zarówno usta, jak i nos. Nie jest natomiast konieczne stosowanie wyłącznie maseczek, można do tego celu wykorzystać szalik czy chustkę. Obowiązek dotyczy jednak wszystkich, którzy znajdują się na ulicach, w urzędach, sklepach czy miejscach świadczenia usług oraz zakładach pracy.

www.mielec.pl