Strona główna POWIATY Formularz dla firm dotkniętych lub zagrożonych kryzysem

Formularz dla firm dotkniętych lub zagrożonych kryzysem

 

Szanowni Przedsiębiorcy,

Stalowa Wola stanęła u progu globalnego zagrożenia gospodarczego wywołanego pandemią wirusa SARS-CoV-2. Dzisiaj słusznie największa troska oraz wysiłki skierowane są w walce o zdrowie i życie nas wszystkich, bo te wartości nie mają żadnej ceny. Musimy jednak zrobić wszystko, aby zadbać również o nasze bezpieczeństwo ekonomiczne.

Nie ma wątpliwości, że polska gospodarka stanęła przed największym wyzwaniem od czasów zmiany ustrojowej. Przed takim samym widmem dużego kryzysu staje lokalna gospodarka Stalowej Woli. Dlatego w tym czasie priorytetem samorządu miasta będą działania wspierające stalowowolskich pracowników i przedsiębiorców. Zdaję sobie sprawę, że bezpośrednie narzędzia wsparcia przedsiębiorczości, które są w rękach samorządu miejskiego, są dość ograniczone i mają mniejsze oddziaływanie niż podatki oraz koszty pracy regulowane przez przepisy na szczeblu centralnym. W tym krytycznym momencie nie mamy jednak zamiaru stać z założonymi rękami i oglądać się na kompetencje innych instytucji. Samorząd miasta chce w tym trudnym momencie rozłożyć parasol ochronny nad stalowowolskimi firmami. Nie chcemy natomiast tworzyć tych planów odgórnie, bez przedsiębiorców, dla których one mają przecież powstać.

Aby działania te były realne i skuteczne musimy poznać skalę zagrożeń oraz obecną sytuację firm dotkniętych kryzysem. Dlatego przed przedstawieniem konkretnych rozwiązań zwracam się z prośbą do stalowowolskich Przedsiębiorców o wypełnienie formularza informacyjnego (LINK DO FORMULARZA) oraz udział w dyskusji nad oczekiwanymi scenariuszami wsparcia. Dobre rozwiązania mogą powstać tylko w oparciu o przedstawione przez naszych przedsiębiorców dane. Będę wdzięczny za wszystkie pomysły, merytoryczną dyskusję oraz konstruktywne uwagi, które pozwolą nam wspólnie wypracować dobre rozwiązania.

Tworząc parasol ochrony na czas kryzysu dla firm ze Stalowej Woli, jestem gotowy na podjęcie trudnych i niepopularnych decyzji. Tegoroczny budżet zostanie przebudowany tak, aby zapewnić środki na wsparcie dla przedsiębiorców, którzy znajdą się w trudnej sytuacji gospodarczej. Wymagać to będzie solidarności i zrozumienia wszystkich mieszkańców naszego miasta. Jestem jednak przekonany, że wzajemna odpowiedzialność pozwoli nam szybko wyjść z tego kryzysu, chroniąc firmy przed upadłością i dramatem bezrobocia na terenie naszego miasta. Stalowa Wola będzie miastem, które w tej trudnej sytuacji, nie pozostawi swoich przedsiębiorców bez pomocy.

Z zaproszeniem do wspólnego działania

Lucjusz Nadbereżny

Prezydent Miasta Stalowej Woli

www.stalowawola.pl