Strona główna POWIATY mielecki FKS podziękował sponsorom za wsparcie

FKS podziękował sponsorom za wsparcie

W dniu 25 maja w sali bankietowej Hotelu Iskierka Business & Spa po raz pierwszy odbyło się śniadanie biznesowe pod nazwą „Biznes dla Stali”. Wydarzenie to było ukłonem w stronę wszystkich sponsorów i partnerów FKS Stal Mielec S.A., a także okazją do wymiany kontaktów i inspirujących rozmów biznesowych.

Podczas śniadania klub gościł wielu przedstawicieli mieleckich i okolicznych firm, które wspierają mielecką Stal, a także przedstawicieli władz samorządowych, powiatowych i wojewódzkich. Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego, który nie mógł uczestniczyć w tym wydarzeniu, reprezentował jego zastępca Paweł Pazdan.

-Ten sezon dostarczył wielu emocji. Dziękujemy, że byliście z nami przez cały czas. Dzisiaj jest to wielki sukces nas wszystkich, że nadal jesteśmy w Ekstraklasie i możemy to razem celebrować – powiedział prezes FKS Stal Mielec, Jacek Klimek dodając: -Szczególnie dziękuję firmie Enervigo, która poprzez wykupienie pakietu akcji uratowała nasz klub, a także pozostałym firmom i osobom, które udzieliły nam pożyczek. Bez tych aktywności nie byłoby nas tu dzisiaj, a przede wszystkim – nie byłoby naszego klubu. Dziękuję też europosłowi Tomaszowi Porębie, który zawsze przy nas jest i wspiera, jest motorem napędowym tego klubu i dzięki niemu sponsorem strategicznym jest Grupa PGE, która pozostanie z nami przez najbliższe 3 lata.

Wśród zabierających głos na spotkaniu był także wiceprezydent Mielca Paweł Pazdan, który gratulując prezesowi FKS-u oraz zawodnikom, działaczom i pracownikom klubu wyniku sportowego dodał: – Chciałbym też podziękować wszystkim zgromadzonym tu osobom. To niezwykle istotne, żeby biznes, a przede wszystkim mielecki biznes, wspierał aktywności sportowe w naszym mieście, w tym naszą Stal Mielec. To, ilu państwa pojawiło się dziś na tym wydarzeniu, pokazuje jak istotne jest promowanie Mielca także poprzez biznes sportowy.

Warto zauważyć że od wielu lat jednym z najważniejszych sponsorów piłkarskiej Stali jest miasto Mielec. Tak było, gdy drużyna grała w niższych ligach, a następnie awansowała na szczebel centralny – najpierw do II ligi, a następnie do I ligi. Tak jest również teraz, gdy zespół od dwóch lat występuje w ekstraklasie.

W roku 2019 do klubu piłki nożnej FKS Stal Mielec z miejskiego budżetu została przekazana kwota 1 mln 929 tys. zł., natomiast rok później kwota ta wzrosła do 2 mln 180 tys. zł. Były to pieniądze zarówno w formie stypendiów dla zawodników, jak również na szkolenie młodzieży oraz na dotacje celowe i promocję miasta przez sport.

Jeszcze mocniejsze wsparcie klub uzyskał rok temu, gdy FKS znalazł się w finansowych tarapatach. Dlatego po grudniowej decyzji Prezydenta Miasta Mielca o przekazaniu dodatkowych 900 tys. zł na promocję miasta, całość wsparcia z miasta za rok 2021 zamknęła się największą w historii kwotą 2 mln 731 tys. zł.

Należy także pamiętać o tym, że spółka FKS Stal Mielec S.A.w ramach rozliczeń z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, tak jak inne podmioty korzystające z miejskiej bazy sportowej, ponosi opłaty z tytułu najmu stadionu na ligowe mecze oraz najmu boisk treningowych i pomieszczeń biurowych. Za najm FKS zapłacił w roku 2021 do MOSiR-u kwotę 238 931 zł.

Oprócz tego klub, poprzez MOSiR tak jak wszyscy, ponosi koszty zużytych przez siebie mediów. Za rok 2021 koszty te osiągnęły kwotę 352 tys. zł. (225 tys. za centralne ogrzewanie – podgrzewanie murawy, 114 tys. za energię elektryczną – głównie za sztuczne oświetlenie podczas meczów i 13 tys. za zużycie wody).

Samorząd miasta Mielca docenia znaczenie i rolę sportu zarówno dla mieszkańców, jak i dla promocji naszego miasta. Odzwierciedlają to ogólne nakłady na wszystkie kluby i stowarzyszenia sportowe zawarte w budżecie Mielca, które w roku 2021 osiągnęły kwotę blisko  5 mln. 200 tys. zł.

mielec.pl