Strona główna POWIATY mielecki Finał akcji „Pola nadziei”

Finał akcji „Pola nadziei”

Żłobek Miejski nr 5 w Mielcu wziął udział w akcji charytatywnej „Pola Nadziei”. Jest to akcja mająca na celu  propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Staje się okazją do budzenia wrażliwości, empatii, kształtowania postaw prospołecznych.

„Pola Nadziei” jest międzynarodowym programem realizowanym wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili (symboli nadziei) na znak solidarności z chorymi i tworzeniu „pól nadziei”. Wiosną ( kiedy zakwitną ) – są rozdawane w trakcie ulicznych kwest. Pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

Zapoczątkowana w ubiegłym roku akcja, do której przyłączył się Żłobek Miejski nr 5 doczekała się swojego finału. Pogoda jeszcze nie rozpieszcza, jednak przyroda nie śpi. Żonkile posadzone w żłobkowym ogródku wzeszły więc można było przystąpić do zbioru. Pomagały w nim żłobkowe maluszki – bo najlepiej uczyć wrażliwości i empatii poprzez prosty przekaz. Wyposażeni w wiaderka z wodą, nożyczki oraz sekatory przy pomocy opiekunek dzieci przystąpiły do zbioru kwiatów. Udało się zebrać sporą ilość żonkili, które odpowiednio zabezpieczone wyruszyły w drogę do rzeszowskiej siedziby Fundacji. To pierwsza tego typu akcja podjęta przez Żłobek nr 5, ale zapewne nie ostatnia. Dzięki niewielkiej pracy dzieci okazały pomoc i życzliwość tym, którzy tego wsparcia właśnie potrzebują. Bo przecież „wystarczy promyk nadziei, aby otworzyło się niebo”…

mielec.pl