Strona główna POWIATY mielecki Ferie w Mieście dobiegły końca

Ferie w Mieście dobiegły końca

Wszystko co dobre, szybko się kończy – mogą powiedzieć uczniowie mieleckich szkół, którzy powoli kończą zimowe ferie. Ze względu na bardziej jesienną niż zimową aurę zabrakło śniegu, ale zamiast typowo zimowych sportów każdy mógł skorzystać z innych form rozrywki i spędzania wolnego czasu. 

Ci, którzy nie wyjechali na zimowiska w inne regiony naszego kraju, mieli możliwość skorzystania z różnorodnych form wypoczynku podczas „Ferii w mieście”. Poszczególne szkoły w okresie ferii w godzinach 9.00 – 13.00 prowadziły zajęcia sportowo-rekreacyjne. W programach były nie tylko zajęcia sportowe w salach gimnastycznych, ale także m.in. wyjścia do kina, sal zabaw, wrotkarni czy kręgielni.

Dzieci i młodzież chętnie brali udział w zajęciach organizowanych przez Dom Kultury, Muzeum Regionalne i Miejską Bibliotekę Publiczną, a także przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miejskiego w Mielcu. W Domu Kultury Urząd Miejski udostępnił symulator lotów, który jak zwykle cieszył się ogromnym powodzeniem. Nie mniejszym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z tworzenia scenografii, warsztaty grafiki dziecięcej, akademia plastyczna, taneczna i teatralna.

Fotorelacja z ferii w mieście na stronie facebookowej Urzędu Miejskiego.